Szczoteczka soniczna do 200 zł

szczoteczka soniczna do 220 zł

Zdrowie oraz piękny wygląd zębów nie są Ci obojętne, ale nadal korzystasz z klasycznej, manualnej szczoteczki? W takim razie czas najwyższy, abyś zainteresował się jej sonicznym odpowiednikiem. Co prawda nie jest to technologia innowacyjna, ale dopiero dziś produkty te pokazują swoje prawdziwe, wyjątkowe oblicze. Bardzo ważne jest to, że zakup tego akcesorium nie musi wiązać się z dużym wydatkiem. Dobrej klasy szczoteczkę soniczną kupisz w cenie nawet do 200 zł! Poznaj już teraz nasze propozycje. Sprawdź nasz ranking szczoteczek sonicznych do 200 zł. 

Manualne szczoteczki towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Skoro do tej pory się sprawdzały, to dlaczego nagle uznaje się je za mało skuteczne? Rozwiązanie tego problemu jest proste – dynamicznie zmieniające się nawyki żywieniowe. Dziś spożywane na co dzień produkty aż kipią od cukru, soli i wielu substancji chemicznych, które mają negatywny wpływ na stan uzębienia. 

Szczoteczka do zębów manualna nigdy nie była i nie będzie w stanie wyczyścić zębów idealnie dokładnie. Generowane dłonią ruchy oscylacyjne są mało efektywne, a i włosie nie jest w stanie docierać w różne drobne przestrzenie.

Usuwanie kamienia nazębnego i bakterii

Efekt złego czyszczenia zębów jest prosty do przewidzenia – pojawianie się kamienia nazębnego, a w jego konsekwencji próchnicy. Często zęby psują się w pobliżu dziąseł oraz blisko wolnej przestrzeni pomiędzy nimi. To właśnie tam najtrudniej dotrzeć zwykłą szczoteczkę. Jej soniczny odpowiednik działa zupełnie inaczej. Czy wiesz, że to akcesorium czyści zęby nawet tam, gdzie włosie fizycznie nie dotyka ich powierzchni? Nawet 4 mm od niego można zaobserwować intensywnie usuwanie płytki nazębnej i różnych zanieczyszczeń! To jest główny powód, dla którego szczoteczki soniczne coraz częściej polecają nawet sami stomatolodzy. Szczoteczka soniczna do 200 zł również może być tak samo efektywna w usuwaniu kamienia nazębnego, jak szczoteczka soniczna nawet za tysiąc złotych.  Wszystko zależy od wyboru odpowiedniego modelu. 

Zobacz też:  Co ile należy wymieniać końcówkę szczoteczki sonicznej?

Jak działają szczoteczki soniczne

Bez względu na cenę, urządzenia wszystkie działają w podobny sposób. Kompaktowe urządzenie skrywa w swojej rączce baterię, nowoczesną elektronikę oraz układ odpowiedzialny za generowanie ultradźwięków. Fale te wprawiają w ruch włosie szczoteczki, ale docierają także poza nią, stąd wspomniana przez nas odległość 4 mm.

Nie jest to tylko i wyłącznie marketingowa poezja. Owe pozytywne działanie zostało udowodnione w wielu testach laboratoryjnych prowadzonych przez największych producentów tych akcesoriów. Wyniki mówią same za siebie – to jedyna szczoteczka, która naprawdę może usunąć aż 100% płytki nazębnej.

Używanie szczoteczki sonicznej gwarantuje efektywne czyszczenie przestrzeni między zębami oraz docieranie do najodleglejszych zakątków jamy ustnej. Dezynfekowane są również policzki oraz język. Bagatelizowanie tych części jamy ustnej często sprzyja rozwojowi próchnicy.

Przestrzenie między zębami czyszczone są dzięki drganiu cząsteczek wody wymieszanych z pastą. Fale ultradźwiękowe docierają w każdy zakamarek, wprowadzają tę mieszaninę w ruch i usuwają wszystkie resztki pokarmów.

Zakup szczoteczki sonicznej do 200 zł – co jest ważne przy wyborze?

Nie będziemy ukrywać, produkt w tym przedziale cenowym na pewno nie będzie ultranowoczesny, ale spokojnie – z powodzeniem pozwoli zadbać o idealną higienę jamy ustnej. Najważniejsze, na co trzeba zwrócić uwagę, to dostępność predefiniowanych programów. Nawet w tej cenie szczoteczka soniczna będzie mieć kilka opcji mycia, w tym do wybielania, usuwania kamienia czy dla osób z nadwrażliwością.

Koniecznie trzeba również zwrócić uwagę na czas pracy na jednym ładowaniu. Dobra bateria to podstawa i szczoteczki w tym przedziale cenowym naprawdę mogą działać nawet miesiąc czasu.

Przy okazji ważna uwaga dla osób, które kupują ten produkt pierwszy raz. Z doświadczenia wiemy, że czasem oswojenie się z taką szczoteczką sprawia pewne problemy. Nietypowa forma mycia może powodować pewien dyskomfort. Z tego powodu na start najlepiej wybrać zestaw z końcówką o miękkim włosiu, niezależnie od tego, co używa się obecnie. To znacząco ułatwi przyzwyczajenie się do tego produktu. Główki są wymienne i z biegiem czasu można zastąpić je innymi.

Zobacz też:  Szczoteczki elektryczne a aparat ortodontyczny - jaką wybrać i czy można ich bezpiecznie używać?

Szczoteczki soniczne do 200 ZŁ - TOP 3

Nadszedł wiec czas na trzy, naszym zdaniem bardzo ciekawe i godne rozważenia propozycje zakupu szczoteczek sonicznych w cenie około 200 zł. Mamy tutaj na myśli produkty Oclean, które są submarką znanego producenta Xiaomi. Wszystkie poniższe szczoteczki możesz zamówić w naszym sklepie – u oficjalnego dystrybutora, z gwarancją oryginalności i najwyższej jakości.

Szukasz sczoteczki sonicznej do 200 zł?

Chcesz każdego dnia cieszyć się pięknymi, idealnie zdrowymi zębami? Chciałbyś ograniczyć ilość wizyt u stomatologa w ciągu roku i oszczędzać tym samym pieniądze? Dzięki szczoteczkom sonicznym to może stać się faktem. Modele Oclean Flow, AIR 2 i Endurance zamówisz w naszym sklepie w atrakcyjnej cenie. Mamy wyłącznie oryginalne, certyfikowane produkty. Sprawdź naszą ofertę już dziś!

szczoteczki oclean

Czy szczoteczka soniczna jest bezpieczna?

Wiesz, że prędkość oscylacji włosia takiej szczoteczki może dochodzić nawet do 60 tysięcy ruchów na minutę! Takiego wyniku nigdy nie osiągną klasyczne produkty elektryczne tego typu, a manualnych nawet nie ma co zamieszczać w tym zestawieniu. Zapewne w tym momencie pojawiły się u Ciebie pewne obawy – czy przy takiej prędkości jej użytkowanie jest bezpieczne?

Zdecydowanie tak! W przeciwieństwie do innych szczoteczek tutaj nie trzeba mocno dociskać włosia do zębów. Wymiatanie zanieczyszczeń jest delikatne, ale przy tym wyjątkowo skuteczne. Z powodzeniem mogą ich używać osoby z wypełnieniami, implantami, protezami czy różnymi chorobami dziąseł. Co więcej, to świetna opcja dla ludzi z nadwrażliwością. Korzystanie z technologii sonicznej nie powoduje nieprzyjemnego bólu.

Produkt jest dedykowany zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Stomatolodzy zalecają jedynie, aby nie dawać ich maluchom do 3 roku życia. Choć są dla nich bezpieczne, to jednak dziecko powinno wyrobić sobie technikę manualnego mycia zębów.

Zobacz też:  Pasta do szczoteczki sonicznej – jaką wybrać?
Przeczytaj też:

Udostępnij wpis swoim znajomym!

Twitter
Facebook