Szczoteczka soniczna do 200 zł

Porady

Zdrowie oraz piękny wygląd zębów nie są Ci obojętne, ale nadal korzystasz z klasycznej, manualnej szczoteczki? W takim razie czas najwyższy, abyś zainteresował się jej sonicznym odpowiednikiem. Co prawda nie jest to technologia innowacyjna, ale dopiero dziś produkty te pokazują swoje prawdziwe, wyjątkowe oblicze. Bardzo ważne jest to, że zakup tego akcesorium nie musi wiązać się z dużym wydatkiem. Dobrej klasy szczoteczkę soniczną kupisz w cenie nawet do 200 zł! Poznaj już teraz nasze propozycje. Sprawdź nasz ranking szczoteczek sonicznych do 200 zł. 

Czy warto używać szczoteczki sonicznej do 200zł?

Manualne szczoteczki towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Skoro do tej pory się sprawdzały, to dlaczego nagle uznaje się je za mało skuteczne? Rozwiązanie tego problemu jest proste – dynamicznie zmieniające się nawyki żywieniowe. Dziś spożywane na co dzień produkty aż kipią od cukru, soli i wielu substancji chemicznych, które mają negatywny wpływ na stan uzębienia. 

Szczoteczka do zębów manualna nigdy nie była i nie będzie w stanie wyczyścić zębów idealnie dokładnie. Generowane dłonią ruchy oscylacyjne są mało efektywne, a i włosie nie jest w stanie docierać w różne drobne przestrzenie.

Szczoteczka soniczna czy elektryczna – którą warto wybrać?

Usuwanie kamienia nazębnego i bakterii

Efekt złego czyszczenia zębów jest prosty do przewidzenia – pojawianie się kamienia nazębnego, a w jego konsekwencji próchnicy. Często zęby psują się w pobliżu dziąseł oraz blisko wolnej przestrzeni pomiędzy nimi. To właśnie tam najtrudniej dotrzeć zwykłą szczoteczkę. Jej soniczny odpowiednik działa zupełnie inaczej. Czy wiesz, że to akcesorium czyści zęby nawet tam, gdzie włosie fizycznie nie dotyka ich powierzchni? Nawet 4 mm od niego można zaobserwować intensywnie usuwanie płytki nazębnej i różnych zanieczyszczeń! To jest główny powód, dla którego szczoteczki soniczne coraz częściej polecają nawet sami stomatolodzy. Szczoteczka soniczna do 200 zł również może być tak samo efektywna w usuwaniu kamienia nazębnego, jak szczoteczka soniczna nawet za tysiąc złotych.  Wszystko zależy od wyboru odpowiedniego modelu. 

Jak działają szczoteczki soniczne

Bez względu na cenę, urządzenia wszystkie działają w podobny sposób. Kompaktowe urządzenie skrywa w swojej rączce baterię, nowoczesną elektronikę oraz układ odpowiedzialny za generowanie ultradźwięków. Fale te wprawiają w ruch włosie szczoteczki, ale docierają także poza nią, stąd wspomniana przez nas odległość 4 mm.

Nie jest to tylko i wyłącznie marketingowa poezja. Owe pozytywne działanie zostało udowodnione w wielu testach laboratoryjnych prowadzonych przez największych producentów tych akcesoriów. Wyniki mówią same za siebie – to jedyna szczoteczka, która naprawdę może usunąć aż 100% płytki nazębnej.

Używanie szczoteczki sonicznej gwarantuje efektywne czyszczenie przestrzeni między zębami oraz docieranie do najodleglejszych zakątków jamy ustnej. Dezynfekowane są również policzki oraz język. Bagatelizowanie tych części jamy ustnej często sprzyja rozwojowi próchnicy.

Przestrzenie między zębami czyszczone są dzięki drganiu cząsteczek wody wymieszanych z pastą. Fale ultradźwiękowe docierają w każdy zakamarek, wprowadzają tę mieszaninę w ruch i usuwają wszystkie resztki pokarmów.

Zakup szczoteczki sonicznej do 200 zł – co jest ważne przy wyborze?

Nie będziemy ukrywać, produkt w tym przedziale cenowym na pewno nie będzie ultranowoczesny, ale spokojnie – z powodzeniem pozwoli zadbać o idealną higienę jamy ustnej. Najważniejsze, na co trzeba zwrócić uwagę, to dostępność predefiniowanych programów. Nawet w tej cenie szczoteczka soniczna będzie mieć kilka opcji mycia, w tym do wybielania, usuwania kamienia czy dla osób z nadwrażliwością.

Koniecznie trzeba również zwrócić uwagę na czas pracy na jednym ładowaniu. Dobra bateria to podstawa i szczoteczki w tym przedziale cenowym naprawdę mogą działać nawet miesiąc czasu.

Przy okazji ważna uwaga dla osób, które kupują ten produkt pierwszy raz. Z doświadczenia wiemy, że czasem oswojenie się z taką szczoteczką sprawia pewne problemy. Nietypowa forma mycia może powodować pewien dyskomfort. Z tego powodu na start najlepiej wybrać zestaw z końcówką o miękkim włosiu, niezależnie od tego, co używa się obecnie. To znacząco ułatwi przyzwyczajenie się do tego produktu. Główki są wymienne i z biegiem czasu można zastąpić je innymi.

Szczoteczki soniczne do 200 ZŁ - TOP 3

Nadszedł wiec czas na trzy, naszym zdaniem bardzo ciekawe i godne rozważenia propozycje zakupu szczoteczek sonicznych w cenie około 200 zł. Mamy tutaj na myśli produkty Oclean, które są submarką znanego producenta Xiaomi. Wszystkie poniższe szczoteczki możesz zamówić w naszym sklepie – u oficjalnego dystrybutora, z gwarancją oryginalności i najwyższej jakości.

z1

Oclean Z1 od Xiaomi - szczoteczka za mniej niż 200 zł

To najtańszy model w naszym zestawieniu, co jednak wcale nie oznacza, że najgorszy. Wbrew pozorom z powodzeniem sprosta on oczekiwaniom wszystkich mniej wymagających osób.

Z1 jest lekko zubożoną wersją siostrzanego modelu X. Podstawowa różnica polega na tym, że w sprzęcie usunięto ekran LCD. Jeśli nie jest Ci on niezbędny, spokojnie możesz postawić na ten produkt, oszczędzając przy tym trochę pieniędzy.

199 zł 179 zł

Zalety Oclean Z1

Do jej najważniejszych zalet należy zaliczyć:

możliwość zmiany trybu czyszczenia (zwykły, wybielanie lub masowanie dziąseł),
akumulator, który starczy nawet na miesiąc regularnego mycia zębów bez konieczności ładowania,
wysoka prędkość działania, nawet do 40 tysięcy ruchów na minutę (można ją regulować).
możliwość dopasowania działania do potrzeb, dzięki obecności 32 poziomów intensywności szczotkowania,
żyroskop oraz czujnik nacisku, dzięki którym szczoteczka sprawdza, czy użytkownik prawidłowo myje zęby,

Oczywiście obudowa Oclean Z1 spełnia standardy IPX7, a więc jest całkowicie wodoodporna. Producent dla wygody użytkowania dostarcza akcesorium wraz z magnetyczną bazą ładującą. Ustawiona na niej szczoteczka na pewno się nie przewróci. Ten produkt z pewnością ułatwi wdrożenie się w nową technologię i wyrobienie sobie własnego zdania na jej temat.

Oclean Air – szczoteczka soniczna ZA NIEWIELE WIĘCEJ NIŻ 200 ZŁ

Nieco droższy od Z1 model Air wizualnie jest do niego bardzo zbliżony, ale podstawowej różnicy nie da się zauważyć gołym okiem. Tę szczoteczkę od Oclean wyposażono bowiem w prawdziwą sztuczną inteligencję. Z punktu widzenia budowy oba te produkty są do siebie zbliżone. Pojemność i czas pracy baterii są identyczne, w urządzeniu również znajdziemy żyroskop i czujnik nacisku, a maksymalna prędkość rotacji wynosi 40 000 ruchów na minutę.

249 zł 219 zł

Użytkownik tego modelu może korzystać aż z 12 różnych programów, które bazują na 3 podstawowych trybach, czyli szczotkowaniu, wybielaniu oraz masowaniu dziąseł. Największą zaletą jest jednak wspomniany wcześniej system SMART, czyli sztuczna inteligencja. Urządzenie można sparować z telefonem korzystającym z systemu Android lub iOS. Komunikacja jest bezprzewodowa, z wykorzystaniem wbudowanego modułu Bluetooth. Dedykowana aplikacja na bieżąco zbiera dane dotyczące nacisku, kąta nachylenia oraz zakresu ruchów, jaki wykonuje użytkownik. Na tej podstawie przygotowywane są propozycje szczotkowania, dzięki którym można poprawić skuteczność mycia zębów.

Oclean Air jest przy tym wszystkim nadal dostępny w konkurencyjnej cenie i można go zamówić w naszym sklepie. Wyrabia dobre nawyki szczotkowania, pozwala zadbać o zdrowie zębów i tym samym zredukować ilość wizyt w gabinetach stomatologicznych wynikających z konieczności leczenia. To oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim dobry stan i piękny wygląd zębów każdego dnia.

z1

Oclean SE - SZCZOTECZKA SONICZNA ZA 200 ZŁ

Ten model to poręczne i funkcjonalne urządzenie, które zdecydowanie wyróżnia się bardzo pojemną baterią. Producent gwarantuje, że szczoteczka może służyć nawet przez 60 dni bez ładowania, przy standardowym myciu zębów 2-3 razy dziennie.

Bateria to jednak nie wszystko. Oclean SE jest wyposażona w funkcję SMART, która nieustannie analizuje sposób czyszczenia zębów i proponuje zmiany, dzięki którym higiena jamy ustnej będzie jeszcze efektywniejsza. Użytkownik może bez problemu regulować prędkość oscylacji w zakresie aż do 40 tysięcy drgań na minutę. Co więcej, można również dopasować siłę nacisku. Szczoteczka ostrzega, gdy główka jest zbyt mocno dociskana do zębów. To świetna opcja np. dla osób z problemami dziąseł lub nadwrażliwością zębów.

299 zł 209 zł

To jeden z najtańszych modelów w naszym zestawieniu, co jednak wcale nie oznacza, że najgorszy. Wbrew pozorom z powodzeniem sprosta on oczekiwaniom wszystkich mniej wymagających osób.

Z1 jest lekko zubożoną wersją siostrzanego modelu X. Podstawowa różnica polega na tym, że w sprzęcie usunięto ekran LCD. Jeśli nie jest Ci on niezbędny, spokojnie możesz postawić na ten produkt, oszczędzając przy tym trochę pieniędzy.

Model Oclean SE jest w pełni wodoodporny i wyposażono go w moduł Bluetooth. Dzięki temu może bezprzewodowo łączyć się z dedykowaną aplikacją na urządzenia mobilne. To nie tylko prostota konfiguracji, ale także możliwość śledzenia efektywności czyszczenia zębów. Aplikacja wystawia noty punktowe po każdym myciu zębów, co zachęca do tego, aby jeszcze rzetelniej podchodzić do kwestii higieny jamy ustnej. Produkty jest sprzedawany wraz z wygodną w użytkowaniu, magnetyczną podstawą ładującą. Nie tylko sama szczoteczka jest w przystępnej cenie około 200 zł, ale także wymienne główki nie są drogie w zakupie.

Szukasz sczoteczki sonicznej do 200 zł?

Chcesz każdego dnia cieszyć się pięknymi, idealnie zdrowymi zębami? Chciałbyś ograniczyć ilość wizyt u stomatologa w ciągu roku i oszczędzać tym samym pieniądze? Dzięki szczoteczkom sonicznym to może stać się faktem. Opisane wyżej modele Oclean SE, Z1 oraz Air zamówisz w naszym sklepie w atrakcyjnej cenie. Mamy wyłącznie oryginalne, certyfikowane produkty bezpośrednio do procenta – Xiaomi. Sprawdź naszą ofertę już dziś!

Czy szczoteczka soniczna jest bezpieczna?

Wiesz, że prędkość oscylacji włosia takiej szczoteczki może dochodzić nawet do 60 tysięcy ruchów na minutę! Takiego wyniku nigdy nie osiągną klasyczne produkty elektryczne tego typu, a manualnych nawet nie ma co zamieszczać w tym zestawieniu. Zapewne w tym momencie pojawiły się u Ciebie pewne obawy – czy przy takiej prędkości jej użytkowanie jest bezpieczne?

Zdecydowanie tak! W przeciwieństwie do innych szczoteczek tutaj nie trzeba mocno dociskać włosia do zębów. Wymiatanie zanieczyszczeń jest delikatne, ale przy tym wyjątkowo skuteczne. Z powodzeniem mogą ich używać osoby z wypełnieniami, implantami, protezami czy różnymi chorobami dziąseł. Co więcej, to świetna opcja dla ludzi z nadwrażliwością. Korzystanie z technologii sonicznej nie powoduje nieprzyjemnego bólu.

Produkt jest dedykowany zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Stomatolodzy zalecają jedynie, aby nie dawać ich maluchom do 3 roku życia. Choć są dla nich bezpieczne, to jednak dziecko powinno wyrobić sobie technikę manualnego mycia zębów.