Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Od pewnego czasu soniczne szczoteczki do zębów cieszą się coraz większą popularnością. Mają one mnóstwo zalet, ale aby w pełni docenić ich możliwości, należy wiedzieć, jak prawidłowo myć zęby szczoteczką soniczną. Dowiedz się, jak myć zęby szczoteczką soniczną. Choć jest to podstawowa czynność każdego człowieka, której uczymy się od najmłodszych lat, to jednak w tym przypadku trzeba lekko zmienić swoje nawyki. Oprócz informacji o prawidłowej metodzie szczotkowania, dowiesz się również, co to jest szczoteczka soniczna, jakie ma zalety i które urządzenie warto wybrać.

Szczoteczka soniczna i fale dźwiękowe

Szczoteczka do zębów jest wynalazkiem starym jak świat, ale jej soniczna wersja ma krótką historię. To wynalazek z końca ubiegłego stulecia, który dopiero teraz zaczął być poważnie doceniany. Szczoteczka soniczna posiada wbudowany generator fal dźwiękowych o odpowiedniej częstotliwości. Są one całkowicie niesłyszalne dla człowieka, ale pomimo tego mają niezwykłe właściwości – generują drgania.

Drgania te przenoszone są bezpośrednio na cieniutkie włókna, z których zbudowana jest główka szczoteczki. Skala tych wibracji jest na tyle duża, że włókna poruszają się z niesamowitą prędkością kilkudziesięciu tysięcy ruchów na minutę. Dla porównania, nawet najdroższe modele szczoteczek elektrycznych wykonują nie więcej, jak 10 tysięcy ruchów oscylacyjnych, kiedy np. szczoteczka soniczna wykonuje ich 420000.

szczoteczka soniczna

Higiena przestrzeni międzyzebowych

Wiele osób używa specjalnych nici dentystycznych w celu usunięcia resztek pożywienia oraz płytki nazębnej. O wiele łatwiejszym oraz skuteczniejszym rozwiązaniem są szczoteczki soniczne. Dowiedz się, w jaki sposób te urządzenia, mogą Ci pomóc w usunięciu resztek jedzenia z przestrzeni międzyzebowych i nie tylko.

Czy szczoteczki soniczne są bezpieczne?

Jest to nowa technologia i zdajemy sobie sprawę z tego, że na chwilę obecną budzi ona skrajne emocje. Użytkownicy takich urządzeń bardzo ją sobie chwalą, a pozostałe osoby podchodzą do tematu sceptycznie. Czy w takim razie ta szczoteczka jest bezpieczna?

Przy prawidłowym jej użytkowaniu zdecydowanie tak!

Fale dźwiękowe są bezpieczne dla zębów, dziąseł oraz całej jamy ustnej. Co bardzo ważne, z produktu mogą korzystać nawet dzieci, które ukończyły przynajmniej 6 rok życia. Każdemu polecamy jednak konsultację ze stomatologiem, przed zakupem tego urządzenia. Podstawą jest bowiem ocena stanu uzębienia. To na tej podstawie specjalista powinien określić, czy w konkretnym przypadku używanie takiej szczoteczki jest bezpieczne.

 

szczoteczka xiaomi oclean se biała

Szczoteczka soniczna a wypełnienia światłoutwardzalne i plomby

Nie każdy z nas ma oczywiście idealnie zdrowe i w 100-procentach własne zęby. Wypełnienia w postaci plomb czy implanty to podstawowe metody odbudowy uszkodzonych zębów. Okazuje się jednak, że nawet one nie stanowią przeciwskazań do używania mocy sonicznej. W przypadku plomb jest to nawet rozwiązanie bezpieczniejsze, niż zwykłe szczoteczki.

Czyszczenie zębów wiąże się z minimalnym naciskiem na ich powierzchnię. Ogranicza to ryzyko zerwania czy pęknięcia wypełnień. Dźwięki nie stanowią również zagrożenia dla samych implantów. Nie trzeba obawiać się ich poluzowania czy pojawiania się wewnętrznych spękań. Dodatkowo z produktu mogą korzystać również osoby noszące aparaty nazębne.

Jak myć zęby szczoteczką soniczną – krok po kroku

Na początku wspominaliśmy o tym, że technika mycia zębów tym akcesorium różni się nieco od tej, jaką stosuje się w przypadku klasycznej szczoteczki.

Tutaj liczy się przede wszystkim delikatność. Włosia główki nie trzeba, a nawet nie można, mocno dociskać do zębów. Cała procedura jest prosta i dlatego poniżej opiszemy ją w kilku prostych krokach:

 

zacznij od zamoczenia włosia w letniej wodzie, aby ułatwić rozprowadzanie po nim pasty,
na zamoczone włosie nałóż bardzo niewielką ilość pasty do zębów, najlepiej wielkości ziarna grochu,
główkę bardzo delikatnie dociśnij do zęba i uruchom urządzenie,
gdy szczoteczka soniczna już działa, delikatnie i równomiernie szczotkuj kolejno każdego zęba,
po skończeniu mycia dokładne wypłucz jamę ustną (możesz używać zwykłej wody, jak również płynów do płukania),
z wyłączonej już szczoteczki zdejmij główkę i bardzo dokładnie ją opłucz.

Jak długo myć zęby?

Standardowe mycie powinno zajmować około 2 minut. Dużym udogodnieniem jest tutaj elektronika, która dokładnie informuje użytkownika, kiedy skończyć szczotkowanie jednej partii zębów i przejść do następnej.

Prawda, że to proste? Oczywiście pamiętaj o tym, aby po każdym użyciu ustawić szczoteczkę w stacji dokującej, a główkę pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Główki są wymienne i zaleca się je zmieniać mniej więcej co 3 miesiące. Trzeba ją wymienić wcześniej wtedy, gdy włosie ulegnie rozwarstwieniu. Jeśli wybierzesz szczoteczkę soniczną od Oclean to specjalna aplikacja poinformuje Cię, kiedy główkę szczoteczki należy zmienić.

Do szczoteczki sonicznej nie trzeba używać specjalnych past do zębów (choć najlepiej wybierać takie bez składników ściernych i SLS). Nie trzeba również obawiać się ich płukania bezpośrednio pod bieżącą wodą. To urządzenia przeważnie chronione przed wodą, bezpieczne i do tego wygodne w użytkowaniu. Sprawdź też: Jak czyścić język

szczoteczka xiaomi oclean se biała

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

page-04

Drgania szczoteczki sonicznej wykazują działania bakteriobójcze. Jest to obecnie najnowocześniejszy rodzaj szczoteczki do zębów. Sprawdź nasze szczoteczki soniczne, wszelkie najważniejsze ustawienia możesz spersonalizować w specjalnej aplikacji Oclean App, dzięki której możesz ustawić np. programy mycia, częstotliwość szczotkowania i wiele innych.
Dzięki naszym szczoteczkom będziesz mógł zadbać o swoje zęby na najwyższym poziomie!

Soniczna szczoteczka do zębów – zalety

Jak widać, stosowanie tego akcesorium do mycia zębów niesie za sobą mnóstwo istotnych korzyści. Zbierzmy więc to wszystko w całość i wymieńmy najważniejsze zalety szczoteczek sonicznych.

niewielka inwazyjność mycia – szczoteczka jest bezpieczna dla implantów oraz plomb, a do tego nie ściera szkliwa,
skutecznie usuwa nie tylko zwykłe zanieczyszczenia, ale także płytkę nazębną,
poprawia zdrowie zębów oraz dziąseł,
doskonale wybiela zęby bez konieczności stosowania drogich past specjalistycznych,
jest wyjątkowo prosta w użyciu,
może być stosowana nawet przez dzieci od 6 roku życia,
w dobrych produktach bateria może wytrzymać bez ładowania nawet do pół roku,
doskonale dociera do najodleglejszych zębów, czyszcząc je z każdej strony,
dużo możliwości personalizacji, wyboru trybów pracy, np. wybielanie, masowanie dziąseł czy dogłębne oczyszczanie.

Czy szczoteczka soniczna jest bezpieczna dla dzieci?

Teoretycznie na rynku są dostępne specjalne szczoteczki soniczne dedykowane najmłodszym. Rodzice mogą nimi myć zęby i dziąsła już od pierwszych chwil życia malucha. W przypadku tych produktów stosuje się po prostu główki z bardziej miękkim i delikatnym włosiem. Sam produkt ma przy tym dużo mniejszą moc, niż w wersji dla młodzieży i dorosłych. 

Szczoteczki Oclean dla dzieci

Wielu jednak naszych klientów pyta nas, czy dziecko może używać, np. jednej z naszych szczoteczek sonicznych.
Oczywiście, że tak. Wcześniej jednak należy dziecku wytłumaczyć w jaki sposób, powinno się używać szczoteczki sonicznej. Co więcej, Szczoteczka Oclean Kids posiada system przyznawania punktów i ocen za efektywne mycie zębów, co stanowi dodatkową atrakcją dla dzieci i motywacje do przestrzegania higieny jamy ustnej. 

Jaką szczoteczkę soniczną kupić?

Rynek oferuje dzisiaj ogromny wybór tego typu produktów. Różnią się one nie tylko ceną oraz wyglądem. Jak zwykło się powszechnie mówić – „diabeł tkwi w szczegółach”. Produkty te charakteryzują się bardzo zróżnicowanymi parametrami pracy. Wiele urządzeń dostępnych na rynku w atrakcyjnej cenie niestety nie wykorzystuje w pełni możliwości tej technologii. Generują one niską prędkość oscylacyjną, mają szybko zużywające się główki i słabe baterie, które szybko się wyładowują i ulegają awariom.

Jeśli szukacie produktu wysokiej jakości, prostego w obsłudze i jednocześnie stosunkowo niedrogiego, polecamy szczoteczki soniczne Oclean. Kilka dostępnych modeli ułatwia dopasowanie akcesorium do indywidualnych potrzeb. Są to szczoteczki wykonane z dobrej klasy materiałów, wyposażone w nowoczesne główki i najnowszą elektroniką gwarantującą dużą moc soniczną. Czyszczenie zębów może stać się skuteczniejsze i przyjemniejsze jednocześnie – dzięki szczoteczkom sonicznym Oclean szybko się o tym przekonasz.

Przeczytaj też:

Udostępnij wpis swoim znajomym!

Twitter
Facebook