Szczoteczki soniczne

Sprawdź nowoczesne i innowacyjne szczoteczki soniczne. Zadbaj o swoje zęby na najwyższym możliwym poziomie. Szczoteczka soniczna dedykowana jest wszystkim użytkownikom, którzy oczekują maksymalnej dokładności i precyzji szczotkowania. Zamień swoją szczoteczkę do zębów na soniczną, a już po pierwszym szczotkowaniu odczujesz różnicę.

Rozwiń kategorie

Wyświetlanie wszystkich wyników: 26

 • Szczoteczka Oclean X PRO – Zestaw 4

  1.300,00 
 • Szczoteczka Oclean X PRO – Zestaw 2 – zielony

  339,00 
 • Szczoteczka Oclean X PRO – Zestaw 2 – różowy

  339,00 
 • Szczoteczka Oclean X PRO – Zestaw 2 – granatowy

  339,00 
 • Szczoteczka Oclean X PRO ELITE

  329,00 
 • Szczoteczka Oclean X PRO – Fioletowy X Pro

  279,00 
 • Szczoteczka Oclean X PRO – Granatowy X Pro

  279,00 
 • Szczoteczka Oclean X PRO – Różowy X Pro

  279,00 
 • Szczoteczka Oclean X PRO – Mistycznie zielony X Pro

  279,00 
 • Szczoteczka Soniczna Oclean One – Różowy

  239,00 
 • Szczoteczka Soniczna Oclean One – Biały

  239,00 
 • Szczoteczka Soniczna Oclean One – Czarny

  239,00 
 • Szczoteczka Oclean SE – Biały

  239,00 
 • Szczoteczka Oclean X – Beżowy X

  229,00 
 • Szczoteczka Oclean X – Biały X

  229,00 
 • Szczoteczka Soniczna Oclean Air – Różowy pierścień

  219,00 
 • Szczoteczka Soniczna Oclean Air – Szary

  219,00 
 • Szczoteczka Soniczna Oclean Air – Łososiowy

  219,00 
 • Szczoteczka Oclean Z1 – Różowy Z1

  189,00 
 • Szczoteczka Oclean Z1 – Biały Z1

  189,00 
 • Szczoteczka Oclean Air 2 – Różowy Air 2

  179,00 
 • Szczoteczka Oclean Air 2 – Fioletowy Air 2

  179,00 
 • Szczoteczka Oclean Air 2 – Zielony Air 2

  179,00 
 • Szczoteczka Oclean Air 2 – Biały Air 2

  179,00 
 • Szczoteczka Oclean F1 – Granatowy F1

  159,00 
 • Szczoteczka Oclean F1 – Niebieski F1

  159,00 

Szczoteczka soniczna – co to jest?

Tradycyjne szczoteczki elektryczne wykonują ruchy okrężne o częstotliwości do kilkunastu tysięcy ruchów na minutę. Szczoteczki soniczne to nowa generacja szczoteczek elektrycznych, która wykorzystuje technologię fal dźwiękowych.

Szczoteczka soniczna wykonuje precyzyjne ruchy wymiatające, co umożliwia dokładniejsze oczyszczenie trudnodostępnych miejsc, a także skuteczniejsze pozbycie się kamienia i płytki nazębnej.

Nowoczesne szczoteczki soniczne umożliwiają częstotliwość nawet do 50,000 drgań na minutę. Charakteryzują się również większą pojemnością akumulatora. Przez technologie fal dźwiękowych docierają do trudno dostępnych miejsc. To wszystko sprawia, że szczoteczki soniczne zapewniają maksymalna efektywność i funkcjonalność użytkowania.

Jak działa szczoteczka soniczna do zębów?

Szczoteczka soniczna pracuje z częstotliwością minimum 260 HhZ, tworząc fale dźwiękowe, które wzbudzają drgania we włóknach końcówki, które docierają na odległość nawet do 4 mm od włókien. Tworzą się wówczas mikrobąbelki, które uderzają w powierzchnie zębów, usuwając przy tym bakterie i szkodliwą płytkę nazębną. Szczoteczka soniczna dociera w trudno dostępne miejsca, gdzie zwykłe włókno nie jest w stanie dotrzeć, perfekcyjnie czyści również zęby od strony warg i języka.

Cechą rozpoznawczą wszystkich szczoteczek sonicznych jest wymiatający ruch włosia. W odróżnieniu od ruchu okrężnego pozwala on na lepsze oczyszczenie trudno dostępnych miejsc oraz okolic międzyzębowych.

Wielu stomatologów uważa, że szczoteczki soniczne to obecnie jedne z najskuteczniejszych urządzeń do czyszczenia zębów. Teza ta potwierdzona jest przez liczne badania. Jeśli chcemy zadbać o higienę jamy ustnej na najwyższym poziomie – warto wybrać szczoteczkę soniczną!

Czy szczoteczki soniczne są lepsze od elektrycznych?

Według badań szczoteczka soniczna usuwa aż sześć razy więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna.

W różnych opiniach w Internecie możemy znaleźć informacje, że szczoteczki soniczne są lepsze od tradycyjnych szczoteczek elektrycznych (tj. rotacyjnych i obrotowo pulsacyjnych). Z pewnością możemy stwierdzić, że obie szczoteczki zapewnią nam o wiele lepszą efektywność czyszczenia od szczoteczek manualnych.

Sposób działania szczoteczek sonicznych jest inny od elektrycznych -tzn. włosie główki porusza się z boku na bok, wykonując kilkanaście tysięcy ruchów wymiatających na minutę (w zależności od modelu). Dodatkowo szczoteczka soniczna podczas mycia zębów generuje chmurę mikro bąbelków, które łącząc się ze śliną i pastą bardzo dobrze wnikają w trudno dostępne miejsca, usuwając resztki pokarmów i rozbijając łańcuchy bakterii. Osiągnięcie takiego efektu przez szczoteczki manualne oraz tradycyjne elektryczne jest niemożliwe.

Jaką szczoteczkę wybrać do mycia zębów – soniczną czy elektryczną?

Zarówno szczoteczka soniczna, jak i elektryczna myje zęby o wiele lepiej od manualnej, przez co chroni nas od próchnicy oraz innych chorób jamy ustnej. To, czy wybierzemy elektryczne szczoteczki, czy soniczne, głównie zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz potrzeb.

Szczoteczki soniczne często polecane są osobom z nadwrażliwością, ponieważ są o wiele delikatniejsze. Nie da się jednak jednoznacznie stwierdzić, że wszystkie szczoteczki soniczne są lepsze od elektrycznych, ponieważ na rynku mamy bardzo wiele modeli różnych producentów.

Przed zakupem szczoteczki do zębów, polecamy, aby sprawdzić różne opinie innych użytkowników oraz na ich podstawie wybrać dla siebie urządzenie. Uważamy to za świetny wyznacznik, ponieważ to właśnie użytkownicy, wiedzą jak działa i spisuje się produkt w rzeczywistości, a nie producenci.

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

Wybór szczoteczki sonicznej nie jest prosty. Na rynku mamy dostępnych wiele modeli szczoteczek sonicznych. Wybierając soniczną szczoteczkę do zębów powinniśmy zwrócić uwagę na najważniejsze parametry. Warto zapoznać się z najważniejszymi aspektami pracy urządzenia, aby wybrać model najlepiej dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na: prędkość szczoteczki sonicznej, czujnik siły nacisku, programy mycia zębów, różnorodność trybów pracy, żyroskop, timer, czas pracy szczoteczki sonicznej, wskaźnik zużycia końcówek, łączność z aplikacją w telefonie.

Dodatkowo przy zakupie warto wziąć pod uwagę: dodatkowe akcesoria, certyfikaty, design, technologię końcówek, sposób wykonania.

Najważniejsze zalety szczoteczek sonicznych

Jak już wspominaliśmy, w opinii wielu stomatologów, szczoteczki soniczne gwarantują aktualnie najwyższą jakość czyszczenia i pielęgnacji zębów. To zasługa odpowiednich ruchów wymiatających o dużej częstotliwości, a także licznych funkcji ułatwiających nam prawidłowe czyszczenie.

Szczególnie ważne jest usuwanie szkodliwej płytki nazębnej, czyli białego osadu na zębach, który jest szkodliwy dla szkliwa, a w późniejszym stadium odpowiada m.in. za próchnicę zębów. Za pomocą manualnej szczoteczki do zębów, nie jesteśmy w stanie efektywnie dotrzeć do wszystkich miejsc w naszej jamie ustnej. Zastanawiasz się nad zakupem szczoteczki sonicznej? Sprawdź pozostałe zalety.

Bezpieczna dla zębów i dziąseł

Ruchy wymiatające są w pełni bezpieczne dla szkliwa oraz dziąseł. Wymienne końcówki pozwalają dostosować twardość włosia, a także dobrać główkę, która lepiej spełni nasze oczekiwania: np. końcówka ułatwiająca wybielanie zębów. W przypadku szczoteczek sonicznych Oclean – mamy do wyboru wiele końcówek o różnej twardości, wszystkie są uniwersalne i pasują do każdej szczoteczki sonicznej Oclean.

Łatwe użytkowanie

Szczoteczki soniczne mogą być wykorzystywane zarówno przez osoby dorosłe, jak i również dzieci, których nie trzeba będzie dodatkowo namawiać na codzienną higienę jamy ustnej. To kompleksowe rozwiązanie, które gwarantuje maksymalną dokładność i komfort szczotkowania. Liczne tryby pracy oraz regulowana częstotliwość ruchów pozwoli każdemu użytkownikowi w pełni wykorzystać potencjał szczoteczki i dostosować ją do swoich indywidualnych potrzeb.

Niektóre z naszych modeli szczoteczek sonicznych (m.in Oclean X, czy też Oclean X PRO) wyposażone są w 6-osiowy żyroskop, który monitoruje efektywność mycia wszystkich obszarów w jamie ustnej. Wynik szczotkowania wyświetla się po zakończeniu szczotkowania na ekranie dotykowym – raporty dostępne są również w aplikacji. To doskonały sposób profilaktyki zębów oraz motywacja dla dzieci, jak i starszych użytkowników. Z naszymi urządzeniami zadbasz o swoje zdrowie!

Dodatkowe funkcje szczoteczek sonicznych

Większość szczoteczek sonicznych na rynku jest bardzo wydajna -np. czas pracy szczoteczki sonicznej Oclean SE to ok. 60 dni. To oznacza, że w ciągu roku, jedynie ok. 6 razy będziesz potrzebował w pełni naładować swoje urządzenie. Dzięki temu swoją szczoteczkę soniczną bez obaw możemy zabrać na każdy wyjazd, bez troski o jej rozładowanie.

Warto również wspomnieć o dodatkowych udogodnieniach, które są oczywiście różne w zależności od modelu. Do tych najciekawszych służą m.in.: timer, liczba trybów pracy i ich intensywności, aplikacja, ekran dotykowy, żyroskop.

Inne zalety szczoteczek sonicznych

 • świeży oddech (skuteczne usuwanie bakterii oraz związków lotnych z powierzchni zębów);
 • redukcja przebarwień po kawie, herbacie, winie;
 • skuteczne usuwanie płytki nazębnej;
 • ochrona przed kamieniem nazębnym;
 • usuwanie bakterii z trudno dostępnych miejsc;
 • wzmocniona ochrona zębów przed chorobami (próchnicą, chorobą przyzębia i innymi);
 • czas mycia zębów pod kontrolą (minimalny czas mycia zębów to ok. 2 minuty, przez wbudowany timer zawsze będziesz przestrzegał odpowiedniego czasu szczotkowania, ponieważ co 30 sekund sugeruje on zmianę czyszczonej ćwiartki jamy ustnej);
 • wbudowany żyroskop w niektórych modelach – dzięki niemu, nauczysz się prawidłowo szczotkować zęby, efektywność szczotkowania dostępna jest w aplikacji lub na ekranie dotykowym;
 • łatwa możliwość zmiana końcówki;
 • inteligentne tryby pracy (np. codzienne szczotkowanie, gum care (ochrona dziąseł), wybielanie, deep clean (głębokie oczyszczenie) itd…);

 

Wielu naszych użytkowników już od pierwszego użycia dostrzega wyraźną różnicę w czystości swoich zębów – świadczą o tym, m.in poniższe opinie zostawione na naszej stronie.

Szczoteczki soniczne Opinie

Katarzyna

Oclean X czyści zęby świetnie. Cieszę się, że kupiłam tę szczoteczkę soniczną, wcześniej myłam zęby szczoteczką manualną, ale różnica jest ogromna. Bałam się tych ruchów sonicznych, czytając, że szczoteczki soniczne osiągają prędkość nawet do 96 000 ruchów na minutę, ale nawet ich nie odczuwam szczególnie. Rano używam tryb pracy codzienne czyszczenie, a wieczorem pielęgnacja dziąseł. Od zawsze miałam problem z krwawiącymi dziąsłami, a teraz zniknął. Przypadek? Nie sądzę – wszystkim polecam szczoteczki soniczne, a szczególnie te od Oclean.

Jacek

Porównując do zwykłej szczoteczki elektrycznej odnoszę wrażenie, że szczoteczka soniczna czyści moje zęby o wiele lepiej. Technologia fal dźwiękowych była dla mnie nowością, ale płytkę nazębną usuwa doskonale.

Mariusz

Szczoteczka dociera do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, płytkę nazębną usuwa znakomicie. Szczoteczkę polecił mi stomatolog (nie konkretnie Oclean) to jest moja pierwsza szczoteczka soniczna, ale nawet nie wiem czemu miałbym wybrać inną. Jestem zadowolony, wcześniej używałem szczoteczki elektrycznej. Miała setki trybów pracy, a i tak tylko jeden tryb pracy był przeze mnie używany – tak zresztą jest też w przypadku tej szczoteczki.

Magda

Super wrażenia z samego szczotkowania – niska cena, dzieci bardzo chętnie korzystają, jestem jedna z najbardziej zadowolonych osób, szczoteczka rewalacja! Szkoda, że etui podróżne nie jest w zestawie.

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Pomimo zastosowania zaawansowanej technologii w szczoteczkach sonicznych – sama ich obsługa nie jest skomplikowana. Urządzenie jest uniwersalne i może być używane nawet przez osoby starsze, które z nowoczesną technologią mają mało wspólnego. Jeśli chcesz poprawnie umyć zęby szczoteczką soniczną, podążaj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Zmocz wodą główkę szczoteczki. Pasta do zębów na mokrej główce o wiele łatwiej się rozprowadzi.
 2. Nałóż na włosie główki szczoteczki pastę do zębów.
 3. Włóż szczoteczkę do ust. Ustaw ją pod kątem ok. 45 stopni i włącz.
 4. Szczotkuj zęby okrężnymi ruchami, według timera oraz planu szczoteczki. Staraj się nie dociskać urządzenia mocno do dziąseł. Szczoteczki Oclean, w zależności od modelu posiadają wbudowany czujnik nacisku.
 5. Po upływie programu wyłącz urządzenie.
 6. Wypłucz jamę ustną wodą lub płynem do płukania.
 7. Umyj końcówkę szczoteczki.
 8. Odłóż urządzenie do stacji dokującej.

W porównaniu do tradycyjnej szczoteczki, te soniczne są kilkaset razy skuteczniejsze. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego już dzisiaj zachęcamy Cię do przejrzenia naszych produktów. Szczoteczka soniczna również idealnie spisze się u osoby z aparatem ortodontycznym lub z wrażliwymi dziąsłami. Jest to urządzenie idealne do codziennej higieny jamy ustnej – dlatego nie zwlekaj i zamów już dziś!

Ile kosztuje szczoteczka soniczna?

Na rynku mamy wiele szczoteczek sonicznych, a cena szczoteczki sonicznej zależy z reguły od marki, rodzaju funkcji, liczby programów, zastosowanej technologii oraz dodatkowych akcesoriów. Szczoteczka soniczna nie musi być droga, najtańsze modele możemy znaleźć już za mniej niż 100 złotych (np. Oclean Z1). Musimy mieć jednak na uwadze, że takie modele oferują jedynie podstawowe funkcje. Niemniej jednak sprawdzą się znakomicie u początkujących osób.

Bardziej zaawansowane modele np. z ekranem dotykowym, wbudowanym żyroskopem (jak np. Oclean X Pro) kosztują już kilkaset złotych. Droższe szczoteczka soniczna z reguły wyposażona jest w lepszą technologię oraz ma bardziej wydajny akumulator. Nie zawsze warto oszczędzać, przykładowo czujnik siły nacisku jest bardzo przydatny i może nas ochronić przed ewentualnym uszkodzeniem szkliwa.

Ceny za szczoteczki soniczne Oclean w naszym sklepie internetowym zaczynają się już od 89zł. Sprawdź naszą ofertę na najlepsze szczoteczki do zębów.

Szczoteczki soniczne Xiaomi od Oclean – sklep internetowy

W naszej ofercie znajdą Państwo najwyższej jakości szczoteczki soniczne Xiaomi od Oclean. Jest to doskonały produkt do pielęgnacji jamy ustnej. Niezwykłe włókna szczoteczki Pedex o przekroju diamentu oparte na technologii Dupont dotrą do wszystkich przestrzeni międzyzębowych. Dzięki temu utrzymasz biel zębów oraz higienę jamy ustnej na najwyższym poziomie. Nasze bestsellery to szczoteczka soniczna Oclean X Pro oraz szczoteczka soniczna Oclean X.

W naszym sklepie znajdziesz również wysokiej jakości irygatory do zębów, końcówki do szczoteczek sonicznych, uchwyty ścienne, etui podróżne, ładowarki i wiele innych. Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty.