Promocja “Testuj 30 dni” – gwarancja satysfakcji lub zwrot pieniędzy!

Szczoteczki soniczne

Sprawdź nowoczesne i innowacyjne szczoteczki soniczne służące do utrzymania higieny jamy ustnej w doskonałym stanie. Zadbaj o swoje zęby na najwyższym możliwym poziomie. Szczoteczka soniczna do zębów dedykowana jest wszystkim użytkownikom, którzy oczekują maksymalnej dokładności i precyzji szczotkowania. Zamień swoją szczoteczkę do zębów na soniczną, a już po pierwszym szczotkowaniu odczujesz różnicę.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Szczoteczka soniczna – co to jest?

Tradycyjne szczoteczki elektryczne wykonują ruchy okrężne o częstotliwości do kilkunastu tysięcy ruchów na minutę. Szczoteczki soniczne to nowa generacja szczoteczek elektrycznych, która wykorzystuje technologię fal dźwiękowych.

Szczoteczki soniczne

Szczoteczka soniczna wykonuje precyzyjny ruch wymiatający, co umożliwia dokładniejsze mycie zębów i czyszczenie trudnodostępnych miejsc, a także skuteczniejsze pozbycie się bakterii i płytki nazębnej.

Nowoczesne szczoteczki soniczne do zębów Oclean umożliwiają częstotliwość nawet do 84 000 ruchów na minutę. Charakteryzują się również większą pojemnością akumulatora. Dzięki wykorzystaniu technologii fal dźwiękowych docierają do trudno dostępnych miejsc. To wszystko sprawia, że szczoteczki soniczne zapewniają maksymalną efektywność i funkcjonalność użytkowania, a jednocześnie są łagodne dla szkliwa.

 

Jak działają szczoteczki soniczne?

Zastanawiasz się, jak działa szczoteczka soniczna? Szczoteczka soniczna pracuje z częstotliwością minimum 260 HhZ, tworząc fale dźwiękowe, które wzbudzają drgania we włóknach końcówki, które docierają na odległość nawet do 4 mm od włókien. Tworzą się wówczas mikrobąbelki, które uderzają w powierzchnię zębów, usuwając przy tym bakterie i szkodliwą płytkę nazębną. Szczoteczka soniczna dociera w przestrzenie międzyzębowe, gdzie zwykłe włókno nie jest w stanie dotrzeć, perfekcyjnie czyści również zęby od strony warg i języka.

Cechą rozpoznawczą wszystkich szczoteczek sonicznych jest ruch wymiatający włókna. W odróżnieniu od ruchu okrężnego, pozwala on na lepsze oczyszczenie trudno dostępnych miejsc oraz okolic międzyzębowych.

Wielu stomatologów uważa, że szczoteczki soniczne to obecnie jedne z najskuteczniejszych urządzeń do czyszczenia zębów. Teza ta potwierdzona jest przez liczne badania. Jeśli chcemy zadbać o higienę jamy ustnej na najwyższym poziomie – warto wybrać właśnie szczoteczkę soniczną!

Jaka jest różnica pomiędzy szczoteczkami sonicznymi a elektrycznymi?

Pierwszą różnicą, jaką możemy zauważyć pomiędzy szczoteczką soniczną a elektryczną, jest końcówka. W przypadku szczoteczek sonicznych zazwyczaj jest to podłużna główka (taka jaką mają tradycyjne szczoteczki), natomiast szczoteczki elektryczne (oscylacyjno-rotacyjne) wyposażone są w okrągłe końcówki. Szczoteczki elektryczne wykonują trojakiego rodzaju ruchy – oscylacyjne, pulsujące i obrotowe, zaś szczoteczka soniczna – tylko ruchy wymiatająco-pulsacyjne, które umożliwiają skuteczne usunięcie zabrudzeń i przebarwień.

Sposób działania szczoteczki sonicznej oparty jest na falach dźwiękowych o pewnym natężeniu, które są wytwarzane przez silnik umieszczony w rękojeści. Wysoka częstotliwość (minimum 260 MHz) sprawia, że emitowane fale dźwiękowe skutecznie rozbijają łańcuchy bakterii znajdujących się w jamie ustnej.

Fale te sprawiają, że włókno szczoteczki jest wprawione w bardzo szybki ruch, lecz docierają również na odległość 4 mm od ich zakończeń – wprawiają cząsteczki śliny wraz z pastą w ruch, co sprzyja mieszaniu się ich. Taka mieszanka szybko zamienia się w gaz, ułatwiając wydobywanie z pasty składników aktywnych i skuteczne rozprowadzanie ich po zębach. Łączy się to z powstawaniem mikrobąbelków, które sprawiają, że łatwiej usunąć mikroorganizmy i płytkę nazębną.

Przekłada się to na większą efektywność szczotkowania zębów – szczególnie w trudnodostępnych miejscach w jamie ustnej, do których ciężko dotrzeć zwykłymi szczoteczkami. Mieszanina składającą się ze śliny, pasty i wody w jamie ustnej szybko przeciska się przez przestrzenie między zębami i solidnie je wymywa, usuwając rozbite łańcuchy bakterii. To główna cecha szczoteczek sonicznych, która odróżnia je od szczoteczek elektrycznych!

 

Czy szczoteczki soniczne są lepsze od elektrycznych?

Według badań szczoteczka soniczna usuwa aż 6 razy więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna.

W różnych opiniach możemy znaleźć informacje, że szczoteczki soniczne są lepsze od tradycyjnych szczoteczek elektrycznych (tj. rotacyjnych i obrotowo-pulsacyjnych). Z pewnością możemy stwierdzić, że obie szczoteczki zapewnią nam o wiele lepszą efektywność czyszczenia od szczoteczek manualnych. A to, czy szczoteczka elektryczna jest lepsza od sonicznej, głównie zależy już od wybranego modelu.

Sposób działania szczoteczek sonicznych jest inny od elektrycznych – tzn. włókno główki porusza się z boku na bok, wykonując kilkadziesiąt tysięcy ruchów wymiatających na minutę (w zależności od modelu). Dodatkowo szczoteczka soniczna podczas czyszczenia zębów generuje chmurę mikrobąbelków, które łącząc się ze śliną i pastą bardzo dobrze wnikają w trudno dostępne miejsca, usuwając resztki pokarmów i rozbijając łańcuchy bakterii. Osiągnięcie takiego efektu przez szczoteczki manualne oraz tradycyjne elektryczne jest niemożliwe.

 

Jaką szczoteczkę wybrać do mycia zębów – soniczną czy elektryczną?

Zarówno szczoteczka soniczna, jak i elektryczna myje zęby o wiele lepiej od manualnej, przez co chroni nas od próchnicy, oraz innych chorób jamy ustnej. To, czy wybierzemy elektryczne szczoteczki, czy soniczne, głównie zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz potrzeb.

Szczoteczki soniczne często polecane są osobom z nadwrażliwością dziąseł, ponieważ są o wiele delikatniejsze. Nie da się jednak jednoznacznie stwierdzić, że wszystkie szczoteczki soniczne są lepsze od elektrycznych, ponieważ na rynku mamy bardzo wiele modeli różnych producentów.

Przed zakupem szczoteczki do zębów, polecamy, aby sprawdzić różne opinie innych użytkowników oraz na ich podstawie wybrać dla siebie urządzenie. Uważamy to za świetny wyznacznik, ponieważ to właśnie użytkownicy, wiedzą jak działa i spisuje się produkt w rzeczywistości, a nie producenci.

 

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

Wybór szczoteczki sonicznej nie jest prosty. Na rynku mamy dostępnych wiele modeli szczoteczek sonicznych. Wybierając soniczną szczoteczkę do zębów powinniśmy zwrócić uwagę na najważniejsze parametry. Warto zapoznać się z najważniejszymi aspektami pracy urządzenia, aby wybrać model najlepiej dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb.

 

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać – funkcje, które zwiększają efektywność czyszczenia zębów

Szczególnie warto zwrócić uwagę na: prędkość szczoteczki sonicznej (liczbę ruchów na minutę), programy (tryby) pracy, czujnik siły nacisku, różnorodność programów mycia zębów, żyroskop (czujnik monitorując położenie szczoteczki), timer, czas pracy szczoteczki sonicznej na jednym ładowaniu (żywotność baterii), wskaźnik zużycia końcówek, łączność z aplikacją w telefonie.

Dodatkowo przy zakupie warto wziąć pod uwagę: dodatkowe akcesoria, certyfikaty, opinie, design, technologię końcówek, sposób wykonania.

 

Szczoteczki soniczne do zębów – zalety

Jak już wspominaliśmy, w opinii wielu stomatologów soniczne szczoteczki gwarantują aktualnie najwyższą jakość czyszczenia i pielęgnacji zębów. To zasługa odpowiednich ruchów wymiatających o dużej częstotliwości, a także licznych funkcji ułatwiających nam prawidłowe czyszczenie.

Szczególnie ważne jest usuwanie szkodliwej płytki nazębnej, czyli białego osadu na zębach, który jest szkodliwy dla szkliwa, a w późniejszym stadium odpowiada m.in. za próchnicę zębów. Za pomocą manualnej szczoteczki do zębów, nie jesteśmy w stanie efektywnie dotrzeć do wszystkich miejsc w naszej jamie ustnej. Zastanawiasz się nad zakupem szczoteczki sonicznej? Sprawdź pozostałe zalety.

Bezpieczna dla zębów i dziąseł

Ruchy wymiatające są w pełni bezpieczne dla szkliwa oraz dziąseł. Wymienne końcówki pozwalają dostosować twardość włókna, a także dobrać główkę, która lepiej spełni nasze oczekiwania: np. końcówka ułatwiająca wybielanie zębów. W przypadku szczoteczek sonicznych Oclean – mamy do wyboru wiele końcówek o różnej twardości, wszystkie są uniwersalne i pasują do każdej szczoteczki sonicznej Oclean. Jeśli mamy delikatne dziąsła, warto wybrać miękkie końcówki.

Łatwe użytkowanie

Szczoteczki soniczne mogą być wykorzystywane zarówno przez osoby dorosłe, jak  również młodzież. W swojej ofercie mamy także szczoteczkę soniczną dla dzieci – nie trzeba będzie dodatkowo namawiać ich na codzienną higienę jamy ustnej. To kompleksowe rozwiązanie, które gwarantuje maksymalną dokładność i komfort szczotkowania zębów. Liczne programy pracy oraz duża częstotliwość ruchów (moc czyszcząca) pozwoli każdemu użytkownikowi w pełni wykorzystać potencjał szczoteczki i dostosować ją do swoich indywidualnych potrzeb.

Mycie zębów nie musi być rutyną!

Modele szczoteczek sonicznych z serii X (Oclean X Pro Digital, Oclean X Pro Elite, Oclean X Pro czy Oclean X10) wyposażone są w 6-osiowy żyroskop, który skanuje 8 stref jamy ustnej i monitoruje efektywność mycia we wszystkich obszarach. Wynik szczotkowania wyświetla się po zakończeniu szczotkowania na ekranie dotykowym – rozszerzone raporty dostępne są również w aplikacji. To doskonały sposób profilaktyki zębów oraz motywacja dla wszystkich użytkowników. Z naszymi urządzeniami zadbasz o swoje zdrowie!

Dodatkowe funkcje szczoteczek sonicznych

Większość szczoteczek sonicznych na rynku jest bardzo wydajna – np. czas pracy szczoteczki sonicznej Oclean X10 to ok. 60 dni, a Oclean Flow – aż 180 dni! To oznacza, że w ciągu roku, jedynie kilka razy będziesz potrzebował w pełni naładować swoje urządzenie. Dzięki temu swoją szczoteczkę soniczną bez obaw możemy zabrać na każdy wyjazd, bez troski o jej rozładowanie.

Warto również wspomnieć o dodatkowych udogodnieniach, które są oczywiście różne w zależności od modelu. Do tych najciekawszych służą m.in.: timer, przypomnienie o zmianie strefy szczotkowania, liczba programów pracy i ich intensywności, aplikacja, ekran dotykowy, silnik Maglev, żyroskop.

Programy (tryby) pracy szczoteczki sonicznej

Szczoteczki soniczne wyposażone są w kilka trybów pracy. Możemy korzystać m.in. ze standardowego trybu czyszczenia, który jest najlepszy do codziennego mycia zębów. Trwa optymalnie przez dwie minuty. Istnieją jednak również szczoteczki z trybem delikatnego czyszczenia – to idealny program pracy dla osób z nadwrażliwością zębów i dziąseł. Większość modeli ma także tryb wybielający (gdy chcemy poprawić kolor zębów) i tryb masażu dziąseł. Nasze modele wyposażone zostały we wskaźnik siły nacisku, który ostrzega przed ewentualnym uszkodzeniem szkliwa.

Łączność Bluetooth

Najnowocześniejsze warianty inteligentnych szczoteczek z wyświetlaczem posiadają także bluetooth, co umożliwia korzystanie z aplikacji. W niej znajdują się rozszerzone raporty ze szczotkowania (dzienne, tygodniowe i miesięczne), a także szereg możliwości spersonalizowania programu mycia – adekwatnie do potrzeb i oczekiwań.

Przypomnienie o zmianie obszaru szczotkowania

Niektóre modele są zaopatrzone również w tzw. quadpacer, który co 30 sekund informuje, że powinniśmy zmienić miejsce szczotkowania na inną ćwiartkę uzębienia. Pomaga to dotrzeć do każdego miejsca i poświęcić na poszczególne ćwiartki tyle samo czasu i uwagi.

Inne zalety szczoteczek sonicznych

 • świeży oddech (skuteczne usuwanie bakterii oraz związków lotnych z powierzchni zębów);
 • redukcja przebarwień po kawie, herbacie, winie;
 • skuteczne usuwanie płytki nazębnej;
 • ochrona przed kamieniem nazębnym;
 • usuwanie bakterii z trudno dostępnych miejsc;
 • poprawa koloru zębów;
 • wzmocniona ochrona zębów przed chorobami (próchnicą, chorobą przyzębia i innymi);
 • czas mycia zębów pod kontrolą (minimalny czas mycia zębów to ok. 2 minuty, przez wbudowany timer zawsze będziesz przestrzegał odpowiedniego czasu szczotkowania, ponieważ co 30 sekund sugeruje on zmianę czyszczonej ćwiartki jamy ustnej);
 • wbudowany żyroskop w modelach z wyświetlaczem – dzięki niemu, nauczysz się prawidłowo szczotkować zęby, efektywność szczotkowania dostępna jest w aplikacji lub na ekranie dotykowym;
 • poprawa higieny jamy ustnej i kondycji zębów;
 • zapewnione dokładne oraz intensywne szczotkowanie;
 • łatwa możliwość zmiany końcówki;
 • inteligentne tryby pracy (np. codzienne szczotkowanie, gum care (ochrona dziąseł), wybielanie, deep clean (głębokie oczyszczenie) itd…).

Szczoteczki soniczne Opinie

Wielu naszych użytkowników już od pierwszego użycia dostrzega wyraźną różnicę w czystości swoich zębów – świadczą o tym, m.in poniższe opinie zostawione na naszej stronie.

Katarzyna

Oclean X czyści zęby świetnie. Cieszę się, że kupiłam tę szczoteczkę soniczną, wcześniej myłam zęby szczoteczką manualną, ale różnica jest ogromna. Bałam się tych ruchów sonicznych, czytając, że szczoteczki soniczne osiągają prędkość nawet do 96 000 ruchów na minutę, ale nawet ich nie odczuwam szczególnie. Rano używam tryb pracy codzienne czyszczenie, a wieczorem pielęgnacja dziąseł. Od zawsze miałam problem z krwawiącymi dziąsłami, a teraz zniknął. Przypadek? Nie sądzę – wszystkim polecam szczoteczki soniczne, a szczególnie te od Oclean.

Jacek

Porównując do zwykłej szczoteczki elektrycznej seysso odnoszę wrażenie, że szczoteczka soniczna czyści moje zęby o wiele lepiej. Technologia fal dźwiękowych była dla mnie nowością, ale płytkę nazębną usuwa doskonale. Stara szczoteczka elektryczna już dawno poszła w niepamięć.

Mariusz

Szczoteczka dociera do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, płytkę nazębną usuwa znakomicie. Szczoteczkę polecił mi stomatolog (nie konkretnie Oclean) to jest moja pierwsza szczoteczka soniczna, ale nawet nie wiem czemu miałbym wybrać inną. 5 trybów pracy, delikatne szczotkowanie, monitorowanie czasu itd. Jestem zadowolony, wcześniej używałem szczoteczki elektrycznej. Miała setki trybów pracy, a i tak tylko jeden tryb pracy był przeze mnie używany – tak zresztą jest też w przypadku tej szczoteczki.

Magda

Super wrażenia z samego szczotkowania – niska cena, dzieci bardzo chętnie korzystają, jestem jedna z najbardziej zadowolonych osób, szczoteczka rewalacja! Szkoda, że etui podróżne nie jest w zestawie.

 

Kto powinien zdecydować się na zakup szczoteczki sonicznej?

Szczoteczki soniczne to idealny produkt dla każdego z nas, choć istnieją grupy osób, które szczególnie powinny zdecydować się na zakup takiego produktu. Mianowicie mowa tutaj o osobach noszących aparaty ortodontyczne. Ich używanie jest też zalecane osobom, których zęby wymagają specjalnej pielęgnacji – np. z powodu nadwrażliwości dziąseł. Innymi wskazaniami do używania szczoteczek sonicznych są też choroby zębów i dziąseł bądź uszkodzenia.

Co więcej, szczoteczki soniczne są doskonałym wyborem dla osób, które chcą wybielić zęby, jednakże nie mogą zdecydować się na profesjonalny zabieg. Ten zaś nie jest zalecany osobom mającym choroby dziąseł, przyzębia bądź nadwrażliwość zębów. Tego typu szczoteczki znacznie lepiej wykorzystują właściwości wybielające past do zębów. Szczególnie przydatne są także dla osób, które mają niewłaściwe nawyki mycia zębów.

Generalnie na zakup szczoteczki sonicznej, powinni zdecydować się wszystkie osoby, które chcą zadbać o higienę jamy ustnej na najwyższym poziomie. Nie ma żadnych przeciwskazań, co do używania technologii sonicznej.

 

Szczoteczki soniczne – najczęściej zadawane pytania FAQ

Poniżej zebraliśmy odpowiedzi na najczęstsze pytania zadawane przez użytkowników szczoteczek sonicznych.

Jak dbać o szczoteczkę soniczną?

Szczoteczka soniczna pozwala nam zachować zdrowy uśmiech i estetykę jamy ustnej. Aby skutecznie służyła nam w zwalczaniu szkodliwej płytki bakteryjnej, musimy o nią odpowiednio dbać. W ten sposób wydłużymy jej żywotność, a przy tym również zaoszczędzimy pieniądze!

Pomimo, że szczoteczki soniczne Oclean są wodoszczelne to warto je regularnie wycierać do sucha. Długotrwały kontakt rękojeści z wodą może sprawiać, że do różnych elementów wewnątrz szczoteczki wkradnie się wilgoć.

Warto również stale utrzymywać odpowiedni poziom naładowania szczoteczki, w ten sposób utrzymamy odpowiednią żywotność akumulatora. Po prostu, najlepiej ładować akumulator wtedy, kiedy szczoteczka nas o tym informuje i nie doprowadzać do pełnego rozładowania baterii.

 

Jak czyścić szczoteczkę soniczną?

Po zakupie dowolnej szczoteczki sonicznej warto zapoznać się z jej instrukcją obsługi oraz czyszczenia. W ten sposób będziemy mogli cieszyć się długo z żywotności urządzenia oraz wykorzystać je do maksimum. Warto podkreślić, że dobrze utrzymana końcówka działa wydajniej. Nie powinniśmy doprowadzać do tego, aby na włóknie szczoteczki gromadziły się bakterie. Sprawdź, kilka naszych uniwersalnych wskazówek i zadbaj z nami o swoje szczoteczki soniczne do zębów!

1. Po szczotkowaniu, należy opłukać całe włókno szczoteczki. Reszty pasty do zębów oraz pokarmu powinny zostać usunięte.
2. Rękojeść należy wytrzeć do sucha, np. za pomocą szmatki.
3. Końcówkę szczoteczki najlepiej zdezynfekować np. w specjalnej stacji dezynfekującej, która wykorzystuje promieniowanie UVC do zabicia bakterii.

Pamiętajmy, że szczoteczka soniczna, jak większość urządzeń elektronicznych, jest dosyć delikatna. Nie doprowadzajmy do sytuacji, w której np. szczoteczka soniczna musiałaby leżeć cały dzień w wodzie. Unikajmy również częstego ładowania akumulatora. I co najważniejsze – również dla naszego zdrowia, regularnie zmieniajmy końcówki co 3 miesiące.

 

Jak często wymieniać końcówkę szczoteczki sonicznej?

Włókno końcówki ma swoją określoną żywotność – po upływie około 3 miesięcy traci swoje właściwości. Dlatego też stomatolodzy zalecają, aby końcówkę w szczoteczkach sonicznych wymieniać co około 3 miesiące lub częściej, jeśli mamy taką potrzebę (np. mocno zniekształcone lub brudne włókno).

Warto zaznaczyć, że końcówka szybciej ulega zniekształceniu, kiedy ją zbyt mocno dociskamy do zębów podczas szczotkowania. Zbyt duży nacisk jest niezdrowy dla naszych zębów oraz dziąseł, dlatego warto go kontrolować. Szczoteczki soniczne do zębów marki Oclean wyposażone są w czujnik siły nacisku i poinformują Cię, kiedy użyjesz zbyt dużo siły.

Zastanawiasz się, dlaczego należy regularnie wymieniać końcówkę na nową? Głównie, jak już wspomnieliśmy z uwagi na aspekt “przeterminowania” – włókno szczoteczki nie będzie czyścić już tak dokładnie naszych zębów. Drugim aspektem jest to, że na włóknie szczoteczki gromadzą się bakterie, które mogą przyczyniać się miedzy innymi do rozwoju próchnicy. Należy ją również wymienić po każdej infekcji w jamie ustnej.

 

Jaką pastę do szczoteczki sonicznej używać?

Podczas wyboru odpowiedniej pasty do szczoteczki sonicznej, powinniśmy zwrócić uwagę na stopień jej ścieralności, pienienia się oraz konsystencji. Odpowiednia konsystencja pasty zapewni nam wygodę użytkowania. Zbyt rzadka pasta do zębów z uwagi na dużą ilość drgań szczoteczki sprawi, że będzie rozchlapywać nam się podczas mycia zębów, co może być lekko frustrujące dla wielu użytkowników.

Bardziej ważnym czynnikiem to właściwości ścierające pasty do zębów. Szczoteczki soniczne do zębów, wykonują sporo drgań na minutę (nawet do 84 000), co jest niemożliwe dla osiągnięcia dla normalnego użytkownika, który stosuje manualne szczoteczki do zębów. Na rynku istnieje wiele past np. wybielających, które posiadają wysoki stopień ścieralności – i nie powinniśmy ich używać razem ze szczoteczkami sonicznymi. Do szczoteczek sonicznych, wybierajmy zatem pasty z niższym współczynnikiem RDA.

Na koniec, warto jeszcze sprawdzić, czy dana pasta do zębów nie pieni się intensywnie. Nadmiernie spienienie pasty do zębów może utrudnić transportowanie składników aktywnych pasty do każdego obszaru w jamie ustnej.

 

Ile kosztuje szczoteczka soniczna?

Na rynku mamy wiele szczoteczek sonicznych, a cena szczoteczki sonicznej zależy z reguły od marki, rodzaju i liczby funkcji, liczby programów, zastosowanej technologii oraz dodatkowych akcesoriów.

Szczoteczka soniczna nie musi być droga, najtańsze modele możemy znaleźć już za 109 złotych (np. Oclean F1). Musimy mieć jednak na uwadze, że takie modele oferują jedynie podstawowe funkcje. Niemniej jednak sprawdzą się znakomicie u początkujących osób. Najtańsze szczoteczki soniczne do zębów możemy już dostać za mniej niż 150 zł.

Bardziej zaawansowane modele np. z inteligentnym wyświetlaczem dotykowym i analizą jakości mycia zębów, skutecznym silnikiem Maglev i 6-osiowym żyroskopem (jak np. Oclean X Pro Digital) kosztują już w granicach 500 zł. Droższe szczoteczka soniczna z reguły wyposażona jest w lepszą technologię oraz ma bardziej wydajną baterię. Pamiętajmy, że tutaj chodzi o nasze zdrowie , dlatego nie zawsze warto oszczędzać.

Ceny za szczoteczki soniczne Oclean w naszym sklepie internetowym zaczynają się już od 109 zł. Sprawdź naszą ofertę na najlepsze szczoteczki do zębów.

 

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Pomimo zastosowania zaawansowanej technologii w szczoteczkach sonicznych – sama ich obsługa nie jest skomplikowana. Urządzenie jest uniwersalne i może być używane nawet przez osoby starsze, które z nowoczesną technologią mają mało wspólnego (np. Oclean Endurance). Jeśli chcesz poprawnie umyć zęby szczoteczką soniczną, podążaj zgodnie z poniższymi krokami:

1. Zmocz wodą główkę szczoteczki. Pasta do zębów na mokrej główce o wiele łatwiej się rozprowadzi.
2. Nałóż na włókno główki szczoteczki pastę do zębów.
3. Włóż szczoteczkę do ust. Ustaw ją pod kątem ok. 45 stopni i włącz.
4. Szczotkuj zęby przesuwając szczoteczkę wzdłuż linii dziąseł, chwilę przytrzymując w każdym miejscu – według timera oraz planu szczoteczki. Staraj się nie dociskać urządzenia mocno do dziąseł. Szczoteczki Oclean, w zależności od modelu posiadają wbudowany czujnik nacisku.
5. Po upływie wyznaczonego przez program czasu wyłącz urządzenie.
6. Wypłucz jamę ustną wodą.
7. Umyj końcówkę szczoteczki.
8. Odłóż urządzenie do stacji dezynfekującej Oclean S1 lub na uchwyt ścienny.

W porównaniu do tradycyjnej szczoteczki, te soniczne są kilkaset razy skuteczniejsze. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego już dzisiaj zachęcamy Cię do przejrzenia naszych produktów. Szczoteczka soniczna również idealnie spisze się u osoby z aparatem ortodontycznym lub z wrażliwymi dziąsłami. Jest to urządzenie idealne do codziennej higieny jamy ustnej – dlatego nie zwlekaj i zamów już dziś!

 

Czy dzieci mogą używać szczoteczki sonicznej?

Nie ma żadnych przeciwskazań do tego, aby dziecko nie mogło używać szczoteczki sonicznej. Szczoteczka soniczna dla dzieci to dobry wybór, dzięki ruchom wymiatającym główki co sprawia, że jest delikatna dla dziąseł. Szczoteczka soniczna dla dzieci powinna jednak być wyposażona w miękką końcówkę, najlepiej wzbogaconą fluorem (wspomaga remineralizację szkliwa i zapobiega powstawaniu próchnicy). Wcześniej dziecko należy również odpowiednio poinstruować oraz wytłumaczyć działanie szczoteczki sonicznej.

W swojej ofercie posiadamy szczoteczkę soniczną dla dzieci Oclean Kids, która zmotywuje Twoje dziecko do codziennego szczotkowania.

 

Co wyróżnia szczoteczki soniczne?

Szczoteczki soniczne w odróżnieniu od wersji manualnych oraz pozostałych elektrycznych wyróżnia przede wszystkim – skuteczne oraz łagodne szczotkowanie zębów. Technika mycia zębów w szczoteczkach sonicznych jest bardzo prosta – wystarczy przyłożyć główkę szczoteczki pod kątem 45 stopni w kierunku linii dziąseł i przytrzymać włókno szczoteczki w jednym miejscu przez moment, a następnie sukcesywnie przesuwać i zmieniać szczotkowany obszar.

Sama technologia soniczna we wszystkich szczoteczkach sonicznych jest taka sama. Modele od różnych producentów jednak różnią się między sobą poszczególnymi parametrami i funkcjami, dlatego np. przy podejmowaniu decyzji o zakupie warto sprawdzić ranking szczoteczek sonicznych, czy różnego rodzaju recenzje.

 

Jak najlepiej dbać o higienę jamy ustnej?

Przede wszystkim – upewnij się, że posiadasz odpowiednią szczoteczkę soniczną i myj zęby przynajmniej przez 2 minuty 2 razy dziennie. Dodatkowo zalecamy, aby używać irygatora dentystycznego. Zwykłą szczoteczką nie jesteśmy w stanie usunąć resztek jedzenia z przestrzeni międzyzębowych. Warto również zwrócić uwagę na technikę mycia zębów.

 

Czy przed zakupem warto sprawdzić ranking szczoteczek sonicznych?

Jak najbardziej, ale musisz wziąć pod uwagę, że wiele rankingów szczoteczek sonicznych powstało na zamówienie. Możesz rankingiem się sugerować, ale przed zakupem warto sprawdzić opinie rzeczywiste o danym produkcie.

 

Czy elektryczne szczoteczki są gorsze od sonicznych?

Zarówno szczoteczka elektryczna, jak i soniczna dbają o nasze zęby o wiele lepiej niż szczoteczka manualna. Różną się jednak technologią, która w przypadku szczoteczek sonicznch pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc – nawet 4 mm od zakończenia końcówki.

 

Czym wyróżnia się nowoczesna szczoteczka soniczna?

Dobra szczoteczka soniczna wyposażona jest w szeroki zakres funkcjonalności, które wpływają na komfort użytkowania. Nowoczesna szczoteczka soniczna posiada m.in. inteligentny dotykowy wyświetlacz z informacją o efektach szczotkowania, dużą liczbę ruchów sonicznych dla lepszego czyszczenia, wbudowany timer, wytrzymałą baterię, przypomnienie o zmianie obszaru szczotkowania oraz różne programy czyszczenia zębów.

Jeśli szukasz nowoczesnej szczoteczki sonicznej – koniecznie zapoznaj się z ofertą szczoteczek sonicznych na naszej stronie – Oclean.pl.

 

Dokładna higiena jamy ustnej przy użyciu szczoteczek sonicznych jest bardzo prosta!

Soniczna szczoteczka dzięki technologii fal dźwiękowych i tzw. aktywnej chmury mikrobąbelków sprawia, że usuwa płytkę bakteryjną nawet w trudno dostępnych miejscach. Zdaniem dużej grupy dentystów, ruchy wymiatające, jakie generują szczoteczki soniczne, są jednym z najlepszych sposobów szczotkowania zębów. Drgania soniczne są skuteczne i delikatne – nie powodują recesji dziąseł oraz uszkodzeń. Szczoteczkę soniczną możemy zarekomendować szczególnie osobom, które mają problem z wrażliwymi zębami oraz dziąsłami.

 

Szczoteczki soniczne Oclean – sklep internetowy

W naszej ofercie znajdą Państwo najwyższej jakości szczoteczki soniczne Oclean. Jest to doskonały produkt do pielęgnacji jamy ustnej. Niezwykłe włókna szczoteczki Pedex o przekroju diamentu oparte na technologii DuPont dotrą do wszystkich przestrzeni międzyzębowych. Dzięki temu utrzymasz biel zębów oraz higienę jamy ustnej na najwyższym poziomie.

W naszym sklepie znajdziesz również wysokiej jakości irygatory do zębów, końcówki do szczoteczek sonicznych, etui podróżne, uchwyty ścienne z funkcją dezynfekcji, a także atrakcyjne zestaw Oclean. Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty. Już teraz dodaj do koszyka, jeden z naszych produktów i ciesz się wspaniała jakością! Darmowa dostawa już od 199 zł!