0

Zachodzisz w głowę skąd taka popularność szczoteczek sonicznych, skoro ich klasyczne wersje są z powodzeniem używane od zarania dziejów? Czy wiesz, że próchnica zębów jest coraz częściej uznawana za chorobę cywilizacyjną? To nie przypadek, obecnie szczoteczki manualne po prostu się nie sprawdzają. Soniczny odpowiednik szczoteczki do zębów jest dużo skuteczniejszy, a jego zakup nie musi oznaczać ogromnego wydatku. Sprawdź, jaka szczoteczka soniczna do 300zł jest warta Twojej uwagi!

Musisz pamiętać o tym, że dziś bardzo mocno zmieniły się nasze nawyki żywieniowe, a i jemy produkty, których dawniej nie było na rynku. Mnóstwo cukru, soli i wiele chemicznych dodatków – niestety to wszystko ma negatywny wpływ na zdrowie zębów. Niszczy szkliwo, sprzyja pojawianiu się kamienia i w konsekwencji prowadzi do próchnicy.

Oczywiście pomijamy tutaj brak jakiejkolwiek troski o higienę jamy ustnej. Oprócz mycia zębów powinno się regularnie chodzić na kontrole do stomatologa. Usunięcie próchnicy w początkowej fazie to zabieg wręcz kosmetyczny! Ważne jest jednak to, że szczoteczką mechaniczną nie jesteśmy w stanie dokładnie umyć zębów, usuwając z nich całą płytkę bakteryjną. Szczoteczki soniczne są o wiele efektywniejsze. Jak dowodzą wyniki licznych testów, produkt ten może usunąć nawet 100% płytki nazębnej.

Szczoteczki soniczne od Oclean do 300 zł – na jakiej zasadzie działają?

technologia soniczna

Z pozoru nie różnią się one aż tak bardzo od ręcznych odpowiedników. Również mają klasycznie wyglądającą główkę i tylko ich rękojeść jest sporo grubsza, ale nadal bardzo poręczna. Jej wielkość nie jest przypadkowa – to tam skrywa się serce tego produktu. Normalnie efektywność czyszczenia zębów jest zależna od intensywności ruchów, jakie wykonujemy szczoteczką. W modelu sonicznym większość pracy wykonuje za nas urządzenie.

Nazwa „soniczna” nie jest przypadkiem, gdyż urządzenie faktycznie generuje fale ultradźwiękowe. Ich niska częstotliwość jest niesłyszalna dla człowieka, ale generuje drgania, które poprzez włosie przenoszone są na zęby. Tak, szczoteczka soniczna naprawdę czyści dźwiękiem! Włosie doskonale omiata powierzchnię, a elektronika i czujniki dbają o to, aby proces czyszczenia zębów był możliwie najbardziej efektywny.

Dlaczego szczoteczki soniczne tak skutecznie czyszczą zęby?

Fale dźwiękowe, o których wspominaliśmy, wychodzą dosłownie poza włosie szczoteczki. Okazuje się, że dobrej klasy modele czyszczą zęby nawet w obszarze około 4 mm od samej główki! Ultradźwięki wprawiają w drgania nie tylko włosie (swoją drogą prędkość oscylacji może wynosić nawet do 60 tysięcy drgań na minutę). Tajemnica skutecznego czyszczenia tkwi we wprawianiu w drgania cząsteczek wody wymieszanej z pastą.

Mieszanina ta znajduje się w każdym, nawet najdrobniejszym zakamarku naszych zębów. Ponieważ drgania wychodzą poza szczoteczkę, to oddziaływają również na przestrzenie, do których włosie fizycznie nie dociera. W efekcie soniczna moc usuwa zanieczyszczenia z przestrzeni między zębami i najbardziej odległych fragmentów naszego uzębienia. Nie ma w tym żadnej magii – to laboratoryjnie udowodnione działanie.

Szczoteczki soniczne, jak żadne inne, mogą usunąć nawet 100% płytki nazębnej, która jest podstawą do powstawania kamienia. Dzięki możliwości regulacji drgań mogą nie tylko czyścić, ale także wybielać. Co ważne, ta funkcja sprawia, że z powodzeniem mogą jej używać nawet osoby z nadwrażliwością czy chorymi dziąsłami.

SZCZOTECZKA SONICZNA DO 300 ZŁ - SZCZOTECZKI OCLEAN

Jeśli możesz przeznaczyć na taki zakup około 300 zł, to zyskujesz naprawdę spore pole do popisu. Doskonałym wyborem będą produkty Xiaomi, która pod tym kątem stworzyła oddzielną submarkę Oclean. Szczoteczki te są sporo tańsze od największej konkurencji, ale w niczym jej nie ustępują, a i nierzadko są nawet lepsze…

Zakup szczoteczek sonicznych

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem Oclean w Polsce. 

W naszym sklepie internetowym znajdziesz w 100% oryginalne produkty.  Zapewniamy szybką dostawę z Polski oraz udzielamy gwarancji.

Za te pieniądze dostaniesz nawet urządzenie ze wbudowanym wyświetlaczem, rozbudowanym zestawem czujników, potężną baterią i ogromnymi możliwościami konfiguracji. Wysokiej jakości, markowe szczoteczki Oclean możesz w świetnych cenach zamawiać w naszym sklepie internetowym. W tym przedziale cenowym szczególnie polecamy modele Oclean SE oraz Oclean X. Chcesz wiedzieć, co oferują i dlaczego warto się na nie zdecydować? Sprawdź już teraz

szczoteczka xiaomi oclean se biała
239 zł   209 zł

Oclean SE – świetny stosunek ceny do jakości

Budżet 300 zł w zupełności wystarczy do zakupu tego modelu, gdyż koszt jego zakupu jest znacznie poniżej tej kwoty. Do najważniejszych zalet modelu SE należy zaliczyć:

pojemny akumulator, który pozwala na używanie szczoteczki bez ładowania nawet przez 60 dni,
regulacja prędkości działania nawet do 40 tysięcy drgań na minutę,
regulacja siły nacisku,
mnóstwo sensorów monitorujących, czy zęby są prawidłowo myte,
niedrogie, wymienne końcówki z włosiem o różnym stopniu twardości,
wygodne ładowanie dzięki magnetycznej stacji dokującej,
aż 12 predefiniowanych programów ułatwiających personalizację działania szczoteczki.

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj tzw. funkcja SMART, w którą szczoteczka Oclean SE została wyposażona przez producenta. To inteligentny algorytm śledzący w czasie rzeczywistym sposób mycia zębów przez użytkownika. Ponieważ szczoteczkę można bezprzewodowo połączyć z urządzeniem mobilnym, użytkownik może dzięki temu dosłownie uczyć się prawidłowego szczotkowania. Stosowanie się do porad i komunikatów gwarantuje jeszcze skuteczniejsze usuwanie zanieczyszczeń z zębów.

Wszystko to zostało zamknięte w poręcznej, przyjemnej w dotyku i przede wszystkim w pełni wodoszczelnej obudowie (standard IPX7). Oprogramowanie dedykowane dla tej szczoteczki działa na urządzeniach z systemem Android (od wersji 4.4 wzwyż) oraz iOS (od wersji 8.0).

oclean x
349 zł   249 zł

Oclean X – najbardziej zaawansowane technologicznie szczoteczki Xiaomi

Jest to obecnie najbardziej zaawansowany technologicznie produkt marki Oclean. Co ważne, można go zamówić w u nas w cenie poniżej 300 zł.

W przeciwieństwie do wcześniej opisanego modelu tutaj użytkownik może korzystać aż z 20 predefiniowanych programów. W obudowie znajduje się również nowoczesny i niezwykle czuły żyroskop. Dzięki temu działanie sztucznej inteligencji jest jeszcze efektywniejsze, a użytkownik jest precyzyjniej informowany o tym, jak prawidłowo czyścić zęby.

W oczy od razu rzuca się również duży wyświetlacz na obudowie Oclean X, którego nie ma w modelu SE. Nie tylko pokazuje on podstawowe informacje o parametrach pracy urządzenia, ale także znacząco ułatwia jego konfigurację. Producent również postawił na najlepsze materiały. Pomimo obecności wyświetlacza Oclean X jest całkowicie wodoodporny. Można go ładować z wykorzystaniem wygodnej, magnetycznej podstawki.

To jedna z najlepszych i najbardziej funkcjonalnych szczoteczek Oclean. Prędkość drgań (do 40 tysięcy oscylacji na minutę) oraz siłę nacisku można bardzo płynnie regulować.

Naturalnie w obudowie nie zabrakło miejsca na pojemny akumulator. Przy normalnym, codziennym użytkowaniu wystarcza on nawet na 30 dni!

Szukasz tańszej szczoteczki sonicznej? Zobacz: Szczoteczka soniczna do 200 zł

Chcesz porównać wszystkie szczoteczki? Sprawdź: Szczoteczki soniczne Xiaomi

Wybierz nowoczesne szczoteczki soniczne Oclean!

W cenie 300 zł otrzymasz narzędzie, z którego pomocą zadbasz o zdrowie swoich zębów, jak nigdy wcześniej. W naszym sklepie internetowym zamówisz oryginalne, certyfikowane produkty Oclean w najlepszych cenach. 

Gwarantujemy ekspresową realizację zamówienia oraz zapewniamy profesjonalne wsparcie techniczne. Złóż zamówienie już dziś i zadbaj o zdrowie swoich zębów!

oclean foto

Czy każdy może używać szczoteczki sonicznej?

Produkty te są dedykowane wszystkim osobom, które mają więcej niż 3 lata! Tak, nawet tak małe dzieci mogą z nich korzystać. W ich przypadku trzeba jedynie postawić na model, który umożliwia znaczące obniżenie częstotliwości drgań.

W przypadku dorosłych aktualny stan uzębienia nie ma praktycznie żadnego znaczenia. Co bardzo istotne, szczoteczki te są wręcz idealne dla osób, które miały leczone zęby. Są wyjątkowo delikatne dla wszelkich wypełnień, implantów oraz sztucznych szczęk. Świetnie nadają się również dla ludzi borykających się z nadwrażliwością zębów lub chorobami dziąseł. Są bezpieczne i nie wymagają stosowania specjalistycznych past.