Końcówki

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

Końcówki do szczoteczki – co to takiego?

Końcówki do szczoteczki Oclean to wymienne części urządzeń, zawierające włosie do czyszczenia zębów. Każdy, kto myje jamę ustną z wykorzystaniem technologii sonicznej, musi regularnie wymieniać zużyte elementy. W przypadku klasycznych szczoteczek manualnych trzeba kupić natomiast całe nowe narzędzie. W tej grupie znajdują się również dysze do irygatora. Służą one usuwaniu zabrudzeń z przestrzeni międzyzębowych za pomocą wody.

Końcówki do szczoteczki sonicznej Oclean należy wymieniać co najmniej co trzy miesiące. Czasami może się zdarzyć, że włosie zniszczy się wcześniej lub trzeba będzie kupić nowy element ze względu na infekcję jamy ustnej. Wszystko po to, aby zapewnić sobie jak najwyższy poziom higieny.

Końcówka do szczoteczki sonicznej – różne rodzaje

Końcówki do szczoteczki firmy Oclean dzielą się na wiele rodzajów. Są to produkty z serii:

  • Standardowe Czyszczenie – miękkie włókna do codziennej pielęgnacji jamy ustnej;
  • Kontrola Kamienia/Wybielanie – włókna o średniej miękkości, ukierunkowane na redukcję przebarwień i hamowanie powstawania kamienia nazębnego;
  • Ochrona Dziąseł – włókna supermiękkie do oczyszczania wrażliwych zębów i dziąseł, nadają się do częstego mycia, także przy infekcjach;
  • Miękka Końcówka – miękkie włókna do codziennego szczotkowania szczególnie dla osób, które myją zęby częściej niż dwa razy dziennie;
  • Supermiękka końcówka dla dzieci z fluorem – supermiękkie włókna, które powstały z myślą o pielęgnacji jamy ustnej najmłodszych, z tyłu produktu znajduje się gumka chroniąca policzki.

Końcówka do szczoteczki Oclean – jaka twardość i kolor?

Twardość włókna szczoteczki do mycia zębów to bardzo indywidualna kwestia. Marka Oclean oferuje warianty od supermiękkich do średnich, aby każdy mógł znaleźć dla siebie komfortową opcję. Osoby z wrażliwymi dziąsłami i borykające się ze schorzeniami w obrębie jamy ustnej powinny zdecydować się na miękkie włosie.

Ci, którym zależy na wybieleniu zębów i zapobieganiu gromadzenia się kamienia, mogą sięgnąć po modele o średnim stopniu twardości. Warto pamiętać o tym, że takie końcówki są przeznaczone dla osób ze zdrowymi dziąsłami. Jeśli jakieś włókna powodują podrażnienie lub dyskomfort, to znak, że trzeba je wymienić na miększe.

Zaletą modeli tej marki jest fakt, że każdy z nich pasuje do dowolnego urządzenia. Niezależnie zatem, czy potrzebujesz końcówki do szczoteczki Oclean X Pro, czy do X10 – każda będzie odpowiednia. Ponadto występują one w różnych wersjach kolorystycznych – białych, czarnych, szarych, granatowych, różowych czy zielonych. Każdy może dopasować design swojego urządzenia do własnych upodobań. To też dobry sposób na odróżnienie szczoteczek, gdy domownicy mają te same akcesoria w jednej łazience.

Końcówka do szczoteczki a końcówka do irygatora

Końcówki do irygatora to również wymienne elementy urządzeń, ale pozbawionych włosia. Dysze służą do emitowania na zęby i dziąsła cienkiego strumienia wody. Taki zabieg przeprowadza się przed szczotkowaniem w celu usunięcia bakterii czy resztek jedzenia z trudnodostępnych przestrzeni.

Irygatorem wykonuje się masaż dziąseł, który poprawia ich ukrwienie i wzmacnia je. Urządzenie zapewnia też świeży oddech. Końcówki do irygatora Oclean W10 występują w dwóch kolorach – różowym i zielonym. Ich aplikacja jest bardzo prosta. Aby je zamontować, wystarczy włożyć je do otworu u nasady sprzętu. Aby je zdjąć, należy natomiast przycisnąć biały guzik znajdujący się nieco niżej.

Zalety korzystania ze szczoteczki sonicznej do zębów

Szczoteczki soniczne do zębów wykorzystują technologię soniczną. Co to oznacza? Wykonuje ona ruchy wymiatająco-pulsacyjne, co pozwala jej na kilkadziesiąt tysięcy obrotów na minutę. Dla porównania modele elektryczne są w stanie osiągnąć kilka tysięcy obrotów, a mycie modelem manualnym zaledwie kilkaset. Jakie są zatem zalety takiego czyszczenia?

  • Dokładne oczyszczanie – szczoteczki soniczne to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się resztek jedzenia, bakterii i innych zanieczyszczeń z jamy ustnej. Dzięki szybkim i wielokrotnym ruchom płytka nazębna znika, a to zmniejsza szanse na powstawanie kamienia.
  • Dobre rozprowadzenie pasty do zębów – technologia soniczna sprawia, że w paście powstają mikrobąbelki, dzięki którym produkt znacznie lepiej dociera do przestrzeni międzyzębowych.
  • Wiele trybów pracy – szczoteczki oferują różne tryby takie jak wybielanie, czyszczenie, polerowanie, delikatny itp. Dzięki temu da się dopasować rodzaj pielęgnacji do własnych potrzeb.
  • Możliwość zmiany końcówek – każdy jest w stanie dobrać włókna odpowiednie dla swoich dziąseł i poziomu ich wrażliwości. Dla najmłodszych dostępne są specjalne końcówki do szczoteczki sonicznej dla dzieci.
  • Bezprzewodowe działanie przez długi czas – niektóre modele Oclean działają na jednym naładowaniu nawet 60 dni. Nie trzeba się martwić, że szczoteczka przestanie działać w najmniej oczekiwanym momencie.
  • Dbanie o kompleksowe oczyszczenie – niektóre szczoteczki sygnalizują, kiedy należy zmienić obszar, który się czyści, aby dokładnie usunąć bakterie z całej jamy ustnej.

FAQ

Na ile starcza końcówka do szczoteczki sonicznej?

Końcówkę do szczoteczki sonicznej powinno się wymieniać co trzy miesiące. W wyniku intensywnego użytkowania może się zdarzyć, ze włókna będą wymagały zmiany nieco wcześniej. Warto także zastosować nową końcówkę, kiedy dojdzie do infekcji w jamie ustnej, aby nie przenosić bakterii w inne miejsca.

Jaką założyć końcówkę do szczoteczki?

Aby założyć końcówkę, wystarczy zamontować ją na górze korpusu szczoteczki. Znajduje się tam metalowy element, na który trzeba nakierować otwór w końcówce.

Którą końcówkę do szczoteczki sonicznej wybrać?

Każdy powinien wybrać taką końcówkę, która odpowiada mu stopniem miękkości włosia. Oto pomocny schemat:

  • wrażliwe dziąsła – supermiękkie włókna;
  • codzienne oczyszczanie – miękkie włókna;
  • wybielanie zdrowych zębów – średnie włókna.

Co ile wymieniać dyszę do irygatora?

Dyszę do irygatora wystarczy wymieniać co pół roku, chyba że ulegnie mechanicznemu uszkodzeniu nieco wcześniej. Końcówki dla osób z aparatem ortodontycznym, czyli zawierające włosie, warto kupować dwa razy częściej, podobnie jak te do szczoteczek.

Jak zakładać końcówkę do irygatora?

Końcówkę do irygatora należy włożyć w otwór u nasady korpusu. Aby ją zdjąć, trzeba natomiast przytrzymać biały guzik znajdujący się tuż pod nim i delikatnie pociągnąć za dyszę.