Irygator do zębów​

Irygatory do zębów to urządzenia, które wykorzystuje się do higieny przestrzeni międzyzębowych, kieszeni dziąsłowych, szczelin dziąsłowych i masażu dziąseł. Zyskują one coraz większą popularność, ponieważ dzięki nim możemy skutecznie wypłukać resztki jedzenia, oczyścić miejsca najbardziej narażone na próchnicę, a przede wszystkim poprawić stan jamy ustnej. Irygatory do zębów to najlepsze urządzenia do dokładnego oczyszczania trudnodostępnych miejsc. Warto włączyć irygator dentystyczny do codziennej pielęgnacji i w ten sposób ograniczyć osadzanie się bakterii i płytki nazębnej odpowiedzialnych za próchnicę, choroby dziąseł i wiele innych.  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Irygator do zębów – czym jest? Kilka słów o historii

Historia irygatora do zębów sięga lat 50. XX wieku. Na pomysł stworzenia takiego urządzenia wpadł stomatolog Gerald Moyer. Jego inspiracją był fakt, że odwiedzający go pacjenci często borykali się z chorymi dziąsłami. Pomyślał, że za pomocą strumienia wody można byłoby nie tylko lepiej oczyszczać jamę ustną, ale również masować jej narządy.

Dentysta poprosił zatem o pomoc inżyniera hydrauliki, Johna Mattingly’ego, o pomoc przy stworzeniu takiego sprzętu. Pionierski irygator do zębów działał na zasadzie pulsacji, a Moyer dzięki niemu szybko dostrzegł poprawę stanu dziąseł swoich pacjentów. Na początku lat 60. XX wieku urządzenie zostało oficjalnie zaprezentowane na konwencji dentystycznej w Stanach Zjednoczonych.

Najpierw irygatory można było kupić jedynie w gabinetach lekarskich, ale z czasem trafiły także do zwykłych sklepów i aptek. Dzięki temu pacjenci zaczęli częściej wykorzystywać je do codziennej pielęgnacji jamy ustnej w domowym zaciszu. Od tamtej pory urządzenia były nieustannie udoskonalane, więc dziś można nabyć np. irygator Oclean W10.

Założenie zarówno pionierskich, jak i współczesnych urządzeń jest takie samo. Służą one wypłukiwaniu resztek jedzenia, wszelkich zanieczyszczeń czy bakterii z przestrzeni między zębami. Na dodatek strumień wody masuje dziąsła, co poprawia ich krążenie i zmniejsza dolegliwości z nimi związane.

Irygator do czyszczenia zębów sprawdza się również u pacjentów noszących aparaty ortodontyczne. Pomaga usunąć przede wszystkim fragmenty pokarmu, które gromadzą się przy drutach i zamkach. Na szczęście coraz więcej osób wdraża sprzęt do swojej codziennej pielęgnacji, dzięki czemu mogą cieszyć się zdrowszymi i lepiej wyglądającymi zębami.

Irygator do zębów – efekty widoczne od razu

Efekty stosowania irygatorów do mycia zębów są widoczne bardzo szybko. Są to przede wszystkim:

 • uczucie doskonale oczyszczonej jamy ustnej;
 • niwelowanie dolegliwości dziąseł;
 • ochrona przed próchnicą i płytką nazębną;
 • świeży oddech;
 • zapobieganie stanom zapalnym.

Irygator do zębów Oclean – jak działa?

Urządzenie marki Oclean to jedno z najlepszych irygatorów dentystycznych dostępnych na rynku. Model W10 wytwarza aż 1400 impulsów na minutę, a średnica strumienia wody, który z niego wytryskuje, wynosi 0,66 mm. Ma on pięć różnych trybów pracy dopasowanych do potrzeb użytkowników. Są to:

 • Podstawowy – do codziennego stosowania u osób z normalnymi dziąsłami.
 • Intensywny – do bardzo dokładnego usuwania zanieczyszczeń.
 • Delikatny – do pielęgnacji jamy ustnej u osób zmagających się z wrażliwymi dziąsłami.
 • Pulsacyjny – do codziennego oczyszczania o zmiennej sile strumienia.
 • Na żądanie – pozwalający użytkownikowi samodzielnie sterować ciśnieniem strumienia według własnych preferencji.

Irygator do zębów Oclean W10 ma baterię o pojemności 1400 mAh. Oznacza to, że po jednym naładowaniu można korzystać z urządzenia nawet przez miesiąc. O niskim poziomie energii świadczy czerwona lampka oznaczająca konieczność podłączenia do źródła zasilania. Aby w pełni naładować sprzęt, wystarczy 5 godzin.

Irygator ma cztery wymienne dysze. Trzy z nich powstały z myślą o czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych i aparatów ortodontycznych. Jedna natomiast służy do usuwania bakterii z języka. Każda z nich wygląda nieco inaczej. Zanim woda wytryśnie przez końcówkę, trzeba wlać ją do zbiornika o pojemności 200 ml. Dzięki transparentnemu designowi widać, ile płynu zostało jeszcze do zużycia.

Jakie funkcje ma irygator do mycia zębów?

Najlepszy irygator do zębów Oclean ma certyfikat wodoszczelności IPX7. Pomaga to w utrzymaniu go w czystości, ponieważ bez przeszkód można go myć pod wodą. Działa bezprzewodowo, co sprawia, że jest wygodny w użytku i sprawdzi się nie tylko w domu, ale i w podróży. Zajmuje niewiele miejsca i jest lekki, więc nie obciąży nawet bagażu podręcznego. Model W10 waży zaledwie 278 gramów.

Najważniejszą funkcją urządzenia jest możliwość zmiany trybów pracy za pomocą jednego przycisku. Dzięki temu nawet osoby z wrażliwymi dziąsłami nie muszą rezygnować z masażu i dokładnego oczyszczania. Ci, którzy potrzebują silniejszego mycia, mogą z łatwością zwiększyć ciśnienie strumienia. Mimo odpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej w domu trzeba pamiętać o regularnych przeglądach u stomatologa. Wizyty najlepiej odbywać co pół roku.

Przenośny irygator do zębów – zalety stosowania

Dobry irygator do zębów to szereg korzyści dla użytkowników. Zdrowie zębów i dziąseł jest bardzo ważne w prawidłowym funkcjonowaniu całego organizmu. Codzienna pielęgnacja odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu sobie nie tylko czystego, ale i pozbawionego próchnicy szkliwa.

Zaletą korzystania z irygatora jest zabezpieczenie dziąseł przed schorzeniami i wspomaganie leczenia tych, z którymi już zmaga się pacjent. Masaż działa zarówno ochronnie i przeciwzapalnie, jak i relaksująco. Po zastosowaniu strumienia pod ciśnieniem oddech jest świeższy i natychmiast czuć, że pomiędzy zębami nie ma już resztek jedzenia. To zbawienna funkcja dla pacjentów w trakcie leczenia ortodontycznego.

Kto powinien kupić sobie irygator do zębów?

Irygator do zębów może stanowić element codziennej pielęgnacji jamy ustnej właściwie każdej osoby. Uzupełnia bowiem szczotkowanie i pozwala pozbyć się jeszcze większej ilości zanieczyszczeń. Szczególnie pomocne urządzenie okazuje się dla osób:

 • z wrażliwymi dziąsłami;
 • z aparatami ortodontycznymi;
 • z krwawiącymi dziąsłami;
 • z koronami zębowymi.

Irygatory mogą być używane przez osoby w różnym wieku, dlatego stanowią rozwiązanie dla całej rodziny. W zachowaniu higieny pomagają wymienne końcówki.

Zdrowy uśmiech a irygator do zębów

Każdy, komu zależy na pięknym i zdrowym uśmiechu, powinien sięgnąć po irygator do zębów, który precyzyjnie zadba o czysty i promienny wygląd szkliwa. Zalegająca w przestrzeniach międzyzębowych płytka nazębna prowadzi m.in. do stanów zapalnych, których można uniknąć właśnie poprzez odpowiednią pielęgnację jamy ustnej.

Podczas użytkowania irygatora warto pamiętać, żeby zawsze dopasować tryb pracy w taki sposób, aby nie wywołać bólu. U niektórych najintensywniejsze ciśnienie może powodować dyskomfort. Właśnie dlatego nowoczesne sprzęty dają tak wiele opcji dostosowania działania do własnych potrzeb.

Czas czyszczenia za pomocą irygatora zależy od wybranego trybu. Niezależnie od poziomu ciśnienia sprzęt co 15 sekund daje znać, że pora zmienić miejsce oczyszczania. Dzięki temu można mieć pewność, że na każdą część jamy ustnej przeznaczy się odpowiednią ilość uwagi. Oczyszczanie jednego zęba powinno trwać zwykle około 2-3 sekund.

FAQ

Irygator do zębów – jaki wybrać?

Warto wybrać irygator do zębów marki Oclean. To urządzenie z pięcioma trybami pracy, które można dopasować do własnych potrzeb i preferencji. Wydajna bateria pozwala korzystać ze sprzętu przez długi czas bez ładowania. Strumień bardzo dokładnie oczyszcza przestrzenie międzyzębowe i masuje dziąsła. Sprzęt jest lekki, ergonomiczny i prosty w użyciu.

Irygator do zębów – co to jest?

Irygator do zębów to urządzenie elektryczne służące do czyszczenia jamy ustnej. Ma zbiorniczek z wodą i za pomocą silnika tworzy strumień, który usuwa resztki jedzenia i inne zanieczyszczenia z trudnodostępnych miejsc. Dba o higienę przestrzeni międzyzębowych oraz dziąseł. Ciśnienie sprawia, że masuje dziąsła, co korzystnie wpływa na ich ukrwienie. Takim sprzętem można usuwać płytkę bakteryjną każdego dnia. Chętnie korzystają z niego osoby noszące aparat dentystyczny, ale nie tylko.

Irygator do zębów – czy warto go kupić?

Irygator do zębów pomaga zachować zdrowe zęby i dziąsła. Usuwa zanieczyszczenia z miejsc, do których nie docierają nawet najlepsze szczoteczki. Ponadto urządzenie jest łatwe w obsłudze, a modele bezprzewodowe świetnie sprawdzą się także w podróży.

Irygator do zębów – jak używać?

Irygator do zębów warto wdrożyć do codziennej pielęgnacji zębów. Końcówkę należy włożyć do jamy ustnej, a następnie uruchomić urządzenie. Z niewielkiej odległości od zębów trzeba przesuwać sprzęt w taki sposób, aby strumień wody docierał do przestrzeni międzyzębowych, do których mogła nie dotrzeć szczoteczka. Czynność powinna trwać tyle, aż oczyści się wszystkie trudno dostępne miejsca. Warto używać irygatora rano i wieczorem, zanim umyje się zęby szczoteczką.

Irygator do zębów – do czego służy?

Irygator do zębów to urządzenie służące do dbania o higienę jamy ustnej. Sprzęt działa za pośrednictwem strumienia wody, który dociera do trudnodostępnych przestrzeni międzyzębowych czy dziąseł. Pomaga pozbyć się zanieczyszczeń, płytki nazębnej i resztek pokarmu, a także masuje i pobudza ukrwienie dziąseł. Zmniejsza szanse na rozwój próchnicy i pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem.

Irygator do zębów – jak działa?

Irygator do zębów to urządzenie wytwarzające strumień wody. Ma specjalny zbiorniczek, do którego wlewa się ciecz, a także silniczek elektryczny. Ten napędza pompę, która za pośrednictwem dyszy wytryskuje strumień o zróżnicowanym ciśnieniu czy rodzajach pulsacji. Woda dociera do przestrzeni międzyzębowych i dokładnie usuwa zabrudzenia czy płytkę bakteryjną z jamy ustnej. Irygator ma guzik włączający i wyłączający urządzenie, a także ten służący do zmiany trybów pracy urządzenia.