Porównanie Oclean X i Oclean X Pro

Inteligentne szczoteczki do zębów to prawdziwy przełom w higienie jamy ustnej. Dowodzą tego Oclean X i Oclean X Pro – modele szczoteczek sonicznych produkowanych przez markę Oclean. Od wielu naszych klientów, dostajemy zapytania odnośnie różnic pomiędzy tymi szczoteczkami, stąd też powstał pomysł na porównanie Oclean X i Oclean X Pro

W tym artykule szczegółowo przedstawimy i porównamy wskazane powyżej szczoteczki soniczne. Informacje o ich funkcjonalności, cenie i różnicach między nimi pomogą każdemu wybrać najlepsze narzędzie do osobistej higieny zębów.

Specyfikacja szczoteczek Oclean X i Oclean X Pro

Szczoteczki soniczne Oclean X i Oclean X Pro to najbardziej zaawansowane modele wypuszczone dotąd przez markę. Biorąc pod uwagę ich działanie i parametry techniczne, można umieścić je na półce premium. Podobne urządzenia dostępne na rynku według wielu opinii nie dorównują szczoteczkom Oclean pod względem przystępności cenowej. Trudno więc wskazać znaczącego konkurenta.

Parametry techniczne – Porównanie Oclean X i Oclean X Pro

Oclean X

Oclean X Pro

oclean x

wymiary (cm)

24,35 x 2,44 x 2,44

24,35 x 2,44 x 2,44

waga 

99 g

100g

materiał

ABS, włókno DuPont

ABS, włókno DuPont

częstotliwość

40000/min

42000/min

rodzaj włókna

antybakteryjne, 3D

antybakteryjne, 3D

czujniki

6-osiowy żyroskop,
czujnik nacisku

6-osiowy żyroskop,
czujnik nacisku

wyświetlacz

0,96-calowy TFT LCD (dotykowy)

0,96-calowy TFT LCD (dotykowy)

klasa wodoszczelności

IPX7

IPX7

pojemność akumulatora

800 mAh

800 mAh

czas pracy akumulatora

21 dni

30 dni

czas ładowania

3 godziny

2 godziny

sposób ładowania

magnetyczne złącze

magnetyczne złącze

ustawienia szczotkowania

32 poziomy nacisku
4 tryby czyszczenia
regulacja prędkości

32 poziomy nacisku
4 tryby czyszczenia
regulacja prędkości

sztuczna inteligencja

łączność

Bluetooth 4.0

Bluetooth 4.2

oprogramowanie obsługiwane przez aplikację Oclean

Android 4.4 lub wyższy
iOS 8 lub wyższy

Android 4.4 lub wyższy
iOS 8 lub wyższy

Kolor

biały

fioletowy, granatowy, różowy, zielony

Widzimy, że najważniejszą różnicą w specyfikacji szczoteczek sonicznych Oclean X i Oclean X Pro jest częstotliwość wibracji. Model Pro posiada także bardziej zaawansowane oprogramowanie i inny kolor obudowy.

co to jest szczoteczka soniczna

Zwiększona siła czyszczenia

Parametr częstotliwości odnosi się do tego, ile ruchów maksymalnie mogą wykonać włókna szczoteczki w ciągu minuty. W przypadku modelu Oclean X górnym limitem jest 40 tysięcy ruchów wymiatających.

Oclean X Pro osiąga natomiast 42 tysięcy ruchów na minutę. Jest to niewielka różnica, lecz im więcej drgań wykonuje główka szczoteczki, tym dokładniejsze jest szczotkowanie zębów – nawet niewielka poprawa może być istotna.

Szczoteczka do zębów z wyświetlaczem

Obecność 0,96-calowego, dotykowego wyświetlacza LCD na uchwycie szczoteczki do zębów może być zaskoczeniem. To właśnie on czyni szczoteczkę inteligentną – pozwala kontrolować ustawienia pracy urządzenia. Intuicyjny system jest przystosowany do komfortowego użytkowania niezależnie od wieku i znajomości produktu.

Na ekranie wyświetla się aktualna data i godzina oraz informacje o pogodzie. Pod wyświetlaczem znajdziemy duży okrągły przycisk, który służy do włączania i wyłączania urządzenia oraz powrotu do ekranu głównego. 

Oclean X PRO

Przesuwając palcem w górę i w dół wyświetlacza, zyskujemy dostęp do różnych opcji.
Dotyczą one:

Obydwa modele informują o wynikach szczotkowania po jego zakończeniu. Wykorzystują w tym celu wbudowany 6-osiowy żyroskop. Dzięki niemu otrzymujemy raport z danymi na temat tego, jak długo i dokładnie szczotkowaliśmy określone partie zębów. Dzięki temu dowiadujemy się, które miejsca musimy czyścić dokładniej – to doskonałe narzędzie profilaktyki. Po długotrwałym stosowaniu szczoteczki sonicznej Oclean zęby będą widocznie zdrowsze i ładniejsze. Archiwum raportów pozwala obserwować postępy.

Zobacz też:  Szczoteczka soniczna do 300 zł

Czym różni się oprogramowanie Oclean X i Oclean X Pro? Model X Pro wyświetla więcej informacji na temat szczotkowania, a jego wyświetlacz jest bardziej dopracowany wizualnie.

oclean foto

Łączność Bluetooth – jakie ma zastosowanie?

Obydwie szczoteczki soniczne łączą się z aplikacją mobilną przy pomocy Bluetooth. Starszy model, Oclean X, obsługuje wersję 4.0. Nieco nowocześniejsza szczoteczka Oclean X Pro posiada łączność Bluetooth 4.2. 

Aplikacja Oclean odbiera informacje dotyczące wyników czyszczenia i pozwala zmienić ustawienia przez telefon. Kompatybilność z systemami Android i iOS czyni ją dostępną dla większości posiadaczy smartfonów.

Mimo że porównywane modele szczoteczek posiadają wbudowany wyświetlacz, warto korzystać z aplikacji mobilnej. Dlaczego? Można w niej tworzyć indywidualne profile i wybierać jeden z 20 proponowanych planów czyszczenia. Informacje są lepiej widoczne, a jedno konto pozwala obsługiwać kilka szczoteczek sonicznych. Dzięki temu możemy np. widzieć, jak z czyszczeniem zębów radzi sobie dziecko.

Pojemność i długotrwała praca baterii

W modelu Oclean X Pro nieco został wydłużony czas działania baterii oraz został skrócony czas ładowania. Oclean X Pro pozwala na korzystanie ze szczoteczki sonicznej bez konieczności ładowania przez około 30 dni, a czas pełnego naładowania akumulatora wynosi jedynie 2 godziny. 

W jaki sposób ładujemy szczoteczkę? Służy do tego magnetyczna baza ładująca, którą można postawić na półce lub zawiesić na ścianie. Ładowanie trwa tylko 2 godziny – zawsze można szybko naładować urządzenie, jeśli zapomnieliśmy to zrobić wcześniej.

Oclean X PRO
oclean x

Jak zbudowane są szczoteczki?

Zarówno szczoteczka soniczna Oclean X, jak i Oclean X Pro składa się z dwóch elementów. Do rączki z wyświetlaczem, akumulatorem i silnikiem dołączono końcówkę z syntetycznym włosiem. Włókna DuPont są ułożone w trójwymiarowe łuki, które sprzyjają dokładnemu i delikatnemu czyszczeniu. Ich wysoka jakość, duża gęstość i antybakteryjne właściwości sprawiają, że efektywne szczotkowanie jest bardzo łatwe. Szczoteczki chronią przed rozwojem stanów zapalnych w jamie ustnej i pomagają zapobiegać chorobom zębów.

Zobacz też:  Pasta do szczoteczki sonicznej – jaką wybrać?

Minimalistyczny design – różnica w kolorze

Oclean X PRO

Wygląd obydwu szczoteczek jest dopracowany i przyjemny dla oka. Model Oclean X Pro zaprojektowano na bazie Oclean X, lecz jego wyróżnikiem jest interesujący odcień niebieskiego zamiast koloru białego. W odróżnieniu od Oclean X, model Oclean X Pro posiada również inne wersje kolorystyczne. W obydwu szczoteczkach wykorzystano trwałe tworzywo ABS. Zadbano również o wodoszczelność – certyfikat IPX7 oznacza, że 30-minutowe zanurzenie w wodzie nie uszkodzi urządzenia.

Ile kosztuje szczoteczka Oclean X Pro i Oclean X?

Gdy zajrzymy do naszego sklepu internetowego, zauważymy, że różnica w cenach porównywanych modeli jest niewielka. Podczas gdy oryginalne urządzenie Oclean X kosztuje 249 zł w standardowej cenie, za jego następcę Oclean X Pro zapłacimy 299 zł. Cenę dodatkowo obniżają częste promocje.

Podsumowanie – która szczoteczka Oclean jest lepsza?

O tym, że każda szczoteczka soniczna Oclean jest dobrym wyborem, świadczą opinie użytkowników. Wybór pomiędzy Oclean X a Oclean X Pro będzie zależał od osobistych priorytetów. Jeśli zależy nam na niższej cenie, tańszy model spisze się doskonale i nie pozwoli odczuć żadnego braku. Z kolei miłośnicy najnowszych technologii z pewnością docenią profesjonalną szczoteczkę soniczną. Niezależnie od modelu, szczoteczki soniczne Oclean to gwarancja zadowolenia – wysoka jakość idzie w parze z atrakcyjną ceną.

Przeczytaj też:

Udostępnij wpis swoim znajomym!

Twitter
Facebook