Szczoteczka soniczna – jak wybrać właściwą? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Szczoteczka soniczna to jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, by precyzyjnie wyczyścić zęby – także we wszelkich zakamarkach. Dzięki temu łatwiej uniknąć rozwoju bakterii oraz próchnicy, dbając jednocześnie o dziąsła i szkliwo. Nic dziwnego, że wielu dentystów poleca właśnie technologię soniczną. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas wyboru idealnej szczoteczki sonicznej dla dorosłego i dziecka!

Jak wybrać szczoteczkę soniczną?

Szukasz idealnej szczoteczki, która pozwoli Ci perfekcyjnie zadbać o higienę jamy ustnej? Poznaj kilka najważniejszych czynników, dzięki którym szybciej podejmiesz decyzję. Wybierz soniczną szczoteczkę do zębów spełniającą wszystkie Twoje wymagania. 

Częstotliwość ruchów na minutę

Technologia soniczna wzięła swoją nazwę od słowa „sonic”, czyli „dźwiękowy”. Fale dźwiękowe wprawiają włókna szczoteczki w ruch (wibrujący i z boku na bok). W dobrej szczoteczce ruchów jest tak dużo, że pasta, ślina i woda wytwarzają mikrobąbelki. One z łatwością dostają się do przestrzeni międzyzębowych i szczelin, skutecznej usuwając wszelkie zanieczyszczenia.

Zwróć więc uwagę na częstotliwość ruchów główki, co ma duże znaczenie dla precyzji i efektywności mycia. Przykładowo szczoteczki Oclean są wyposażone w silniki Maglev, które generują aż 80 000–84 000 ruchów na minutę. 

Raporty i analiza jakości mycia

Nawet 90% osób pomija niektóre miejsca w trakcie mycia zębów, nie zdając sobie z tego sprawy. To powoduje, że te okolice są bardziej narażone na odkładanie się płytki nazębnej i kamienia, a także na wytwarzanie próchnicy. Właśnie dlatego warto wybrać taką szczoteczkę do zębów, która pomoże Ci w dokładnym myciu dzięki wykorzystaniu inteligentnych rozwiązań. 

Zobacz też:  Szczoteczka magnetyczna czy soniczna – która jest lepsza?

Nowoczesne modele Oclean, np. Oclean X Pro Digital, są wyposażone w mechanizm, który stanie się Twoim inteligentnym asystentem mycia zębów. Jak to działa? 

Podczas codziennego szczotkowania czujnik skanuje 8 stref jamy ustnej, czyli cztery ćwiartki od zewnątrz i od wewnątrz jamy ustnej. Po myciu algorytm ocenia jakość czyszczenia od 0 do 100. Na ekranie wyświetla też model uzębienia z kolorami. Białe miejsca oznaczają perfekcyjną czystość, a czerwone pojawiają się tam, gdzie zęby należy jeszcze doczyścić. Jeśli jest taka potrzeba, szczoteczka rekomenduje program domycia. Dzięki temu perfekcyjnie umyjesz wszystkie zakamarki i nie pominiesz nawet trudno dostępnych miejsc. 

Różne programy oraz intensywności mycia

Zanim zdecydujesz się na szczoteczkę, sprawdź wybór programów oraz intensywności. Wybierz taki model, który oferuje wiele opcji do ustawienia, np. sparowanie z aplikacją. Dzięki temu z łatwością dopasujesz sposób działania szczoteczki do własnych potrzeb, np. pod kątem liczby ruchów sonicznych lub czasu mycia.

Dobra szczoteczka soniczna ma również wbudowany timer, a także przypomina o zmianie strefy, co ułatwi Ci kontrolę nad czasem mycia zębów. 

Inne zalety dobrych szczoteczek sonicznych

Zanim zdecydujesz się na konkretny model, sprawdź również kilka innych czynników. Warto rozważyć szczoteczkę soniczną, która:

  • jest w pełni wodoszczelna (co powinno być potwierdzone certyfikatem), więc można zabrać ją pod prysznic;;
  • szybko się ładuje i długo działa na baterii (ok. 30–60 dni);
  • ma dodatkowo uchwyt ścienny oraz etui podróżne;
  • łączy się z aplikacją mobilną;
  • cicho działa (do ok. 60 dB), więc nie musisz przerywać oglądania swojego ulubionego serialu, aby czyścić dokładnie jamę ustną.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych modeli? Sprawdź Ranking szczoteczek sonicznych Oclean.

Jaka szczoteczka soniczna dla dziecka?

Szczoteczka soniczna to doskonałe rozwiązanie także dla najmłodszych. Najlepiej jednak wybrać model stworzony specjalnie z myślą o jamie ustnej dziecka. Jednym z chętniej stosowanych jest szczoteczka Oclean Kids. Dlaczego cieszy się taką popularnością?

Zobacz też:  Szczoteczka soniczna czy elektryczna? Podobieństwa i różnice

1. Ma niewielką główkę. Taka końcówka ułatwia zachowanie higieny w mniejszej przestrzeni buzi dziecka. Końcówka jest wykonana z włókien DuPont, które są miękkie, elastyczne i wzbogacone fluorem.

2. Wykonuje aż 80 000 ruchów na minutę. Dzięki temu szczotkowanie jest efektywniejsze. 

3. Ma wbudowany timer, który odmierza czas potrzebny do czyszczenia zębów. To ułatwia utrzymanie odpowiedniej higieny.

4. Jest bardzo cicha, dlatego nie przeszkadza dziecku. Szczoteczka Oclean Kids wytwarza jedynie 37 dB, co można porównać do szeptu. 

5. Łatwo ją obsłużyć bez względu na wiek. Wystarczy jeden przycisk, żeby dokładnie umyć zęby.

6. Jest mała i lekka. Dzięki temu dziecko z łatwością samodzielnie utrzyma ją w dłoni. 

7. Ma ładny kolor i dziecięce wzorki. To zachęca najmłodszych do codziennego szczotkowania. 

Wybór szczoteczki sonicznej. Najczęściej zadawane pytania

Jaka szczoteczka soniczna jest najlepsza?

Wybór szczoteczki sonicznej to indywidualna kwestia. Najlepsze modele wyróżniają się wysoką częstotliwością drgań, inteligentną analizą szczotkowania, długim czasem pracy na baterii i różnymi programami do wyboru.

Czy dentyści polecają szczoteczki soniczne?

Wielu dentystów szczególnie poleca właśnie szczoteczki soniczne, m.in. ze względu na rodzaj ruchu. Bez wątpienia zapewniają znacznie większą skuteczność niż szczoteczki manualne. 

Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Szczoteczka soniczna to szczególny rodzaj szczoteczek elektrycznych. Wytwarzające się mikrobąbelki docierają do różnych szczelin. Dzięki temu szczoteczka soniczna usuwa 6 razy więcej płytki nazębnej niż manualna, pozostawiając zęby idealnie czyste. 

Jaka szczoteczka soniczna do wrażliwych zębów?

Jeśli masz wrażliwe zęby, szczoteczka soniczna to dobry wybór – jest delikatna i nie wymaga mocnego przyciskania do szczotkowanej powierzchni. Dokładnie czyści zęby z każdej strony, a jednocześnie nie niszczy szkliwa czy dziąseł. Postaw na model, który pozwala na samodzielne ustalenie częstotliwości ruchów.

Zobacz też:  Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Źródła:

https://oclean.pl/szczoteczki-soniczne/

Dudkiewicz, Zawilska. Higieniczne dylematy – szczotka soniczna czy elektryczna? TPS 5/2019.

Przeczytaj też:

Udostępnij wpis swoim znajomym!

Twitter
Facebook