8 powodów, dla których warto kupić szczoteczkę soniczną Oclean

8 powodów, dla których warto kupić szczoteczkę oclean

Zadbane zęby to ważny element zdrowia i atrakcyjnego wyglądu. Nie zawsze jednak poświęcamy wystarczająco czasu i uwagi odpowiedniej higienie. Na szczęście istnieje sposób, by dokładne mycie zębów stało się bardzo łatwe – wystarczy zmienić szczoteczkę manualną na soniczną. To nowocześniejsza alternatywa dla szczoteczki elektrycznej. Wysoką skuteczność, a zarazem delikatność czyszczenia zapewniają szczoteczki soniczne Oclean. Dlaczego warto dać im szansę?

Dzięki nowoczesnej technologii, szczoteczka soniczna czyści zęby o wiele dokładniej niż tradycyjna. Wykonuje około 40 tysięcy ruchów wymiatających i pulsacyjnych na minutę – to ogromna moc czyszcząca, której szczotkowanie ręczne nie może dorównać. 

W ciągu dwóch minut szczoteczka usuwa znacznie więcej płytki bakteryjnej i zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego, co przekłada się na lepsze zdrowie i wygląd zębów.

Dziąsła nie ulegną podrażnieniom

Elektryczne szczoteczki miewają niepochlebne opinie – mogą podrażniać dziąsła. W przypadku szczoteczek sonicznych tak się nie dzieje. Główka wykonuje delikatny masaż dziąseł, poprawiając ich ukrwienie i wspierając regenerację. Szczoteczka soniczna pozwala więc uniknąć stanów zapalnych dziąseł. 

Odsłonięte szyjki zębowe – jak leczyć obniżone dziąsła?

Szczoteczka soniczna usuwa aż sześć razy więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna

Szczoteczki soniczne skutecznie czyszczą także przestrzenie między zębami dzięki mikrobąbelkom powstającym podczas mycia przy wykorzystaniu fal dźwiękowych. Skuteczna likwidacja osadów oznacza mniejsze ryzyko rozwoju próchnicy i innych chorób zębów oraz dziąseł.

czyszczenie zębów oclean

Posiadają nowoczesne funkcje

Najnowsze modele szczoteczek sonicznych posiadają niezwykłe funkcje, które ułatwiają długoterminowe dbanie o zęby. 

Na przykład szczoteczka Oclean X10 monitoruje jakość szczotkowania poszczególnych obszarów w jamie ustnej przy pomocy żyroskopu. Efekty możemy zobaczyć w specjalnej aplikacji. Rejestracja pominiętych obszarów pomaga wyrobić dobre nawyki i dokładniej szczotkować zęby w przyszłości.

Różne tryby pracy dla różnych potrzeb

Szczoteczki soniczne Oclean posiadają 3 główne tryby pracy: wybielanie, szczotkowanie i masaż dziąseł. Dodatkowo możemy regulować częstotliwość wibracji. 

Łatwo więc dostosować program czyszczenia do indywidualnych potrzeb. Szczoteczki soniczne są w pełni bezpieczne dla zębów wrażliwych, luźnych i sztucznych.

Kontrola czasu staje się prosta

Wbudowany czasomierz ułatwia kontrolę czasu mycia zębów. Szczoteczka poinformuje nas o upływie 2 minut, a niektóre modele podpowiadają, kiedy należy przejść do kolejnej partii uzębienia. 

Według zaleceń stomatologów na każdą ćwiartkę należy przeznaczyć około 30 sekund. Wtedy mamy pewność, że zabieg higieniczny jest skuteczny.

Gwarancja i wymienne końcówki

Szczoteczka soniczna to długoterminowa inwestycja. Jeśli będziemy o nią dbać, posłuży nam przez wiele lat. Wymieniać należy jedynie końcówki, które są zawsze dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych. Producent oferuje wiele typów końcówek o różnej twardości włosia lub zastosowaniu.

Jeśli dojdzie do awarii urządzenia, dostępne są także usługi serwisowe w ramach gwarancji. Wszystkie te zalety sprawiają, że szczoteczka soniczna jest warta swojej ceny. Potwierdzają to także opinie zadowolonych użytkowników.

główka szczoteczki

Nowoczesna aplikacja

oclean foto

Szczoteczki soniczne Oclean wyróżnia również dedykowana aplikacja z możliwością łączności przez bluetooth. Aplikacja zbiera informacje na temat poprawności i jakości mycia zębów. Dostępna jest dla użytkowników urządzeń z iOS oraz Android.

Ponadto, w aplikacji znajdziemy ponad 100 różnych programów mycia zębów, poziomy intensywności oraz inne statystyki dotyczące czasu i poprawności mycia. W aplikacji mamy możliwość również skorzystać z AI i dobrać najlepszy program na podstawie określonych przez nas nawyków żywieniowych (np. palenie papierosów, picie kawy, herbaty itd).

Zobacz też:  Szczoteczka do zębów - rodzaje szczoteczek

Aplikacja umożliwia nam też ustawienie czasu mycia zębów, efektywności i siły nacisku podczas mycia. Po zakończeniu szczotkowania możemy wyświetlić podsumowanie, gdzie aplikacja oceni nasz sposób dbania o higienę jamy zębów.

Należy przy tym pamiętać, że nie wszystkie szczoteczki soniczne Oclean wyposażone są w żyroskop. Jeśli zależy Ci na systemie punktowania, który monitoruje stan zębów – musisz kupić szczoteczki z żyroskopem. 

Zadbaj o zęby z szczoteczką Oclean
Przeczytaj też:

Udostępnij wpis swoim znajomym!

Twitter
Facebook