Czy warto kupić szczoteczkę soniczną do zębów?

Czy warto kupić szczoteczkę soniczną do zębów

Choć rynek oferuje nam coraz nowocześniejsze pasty, to jednak problem próchnicy i kamienia nadal występuje. Skąd się bierze? To przede wszystkim efekt stosowania niedoskonałych narzędzi do czyszczenia. Szczoteczki soniczne zmieniają jednak ten stan rzeczy i dlatego często określa się je mianem rewolucyjnego wynalazku. Dlaczego tak jest i czy warto kupić szczoteczkę soniczną do zębów? Na te pytania odpowiemy w dalszej części!

Dobra pasta do zębów to za mało

Czy wiesz, że kiedyś ludzie czyścili zęby dosłownie tym, co mieli pod ręką, a dokładniej co dawała im natura? Suche patyczki, kawałki listków, a z biegiem czasu popiół z ogniska. Ten ostatni okazał się rewolucyjny. W popiele jest węgiel, który ma delikatne właściwości ścierne i jest antybakteryjny. Na lata zapomniany dziś powraca do łask – czarne pasty do zębów mają w swoim składzie właśnie węgiel.

Kiedy wybierasz się do sklepu z produktami kosmetycznymi, możesz przerazić się ilością rodzajów past. Wybielające, chroniące przed paradontozą, na nadwrażliwość, dla dzieci, dla osób wrażliwych… wymieniać można długo. Skoro mamy tak nowoczesne produkty, to dlaczego nawet regularne mycie zębów nie rozwiązuje problemów próchnicy?

Większość ludzi używa tradycyjnych szczoteczek do zębów, którymi nie da się dotrzeć w każdy zakamarek i które nie są tak skuteczne jak szczoteczki soniczne. U osób solidnie dbających o higienę jamy ustnej próchnica najczęściej pojawia się w pobliżu szczelin między zębami oraz na zębach najodleglejszych. Włosie szczoteczki po prostu tam nie dociera, a i elektryczne odpowiedniki nie są pod tym kątem lepsze. Z pomocą przychodzi technologia soniczna, która raz na zawsze uwolni od tego problemu. 

Technologia soniczna w szczoteczkach do zębów

Sama metoda działania tego produktu nie jest niczym niezwykłym. Hasło „soniczna” oznacza, że generuje jakieś dźwięki – pytanie tylko jakie? To fale dźwiękowe niesłyszalne dla człowieka o częstotliwości generującej mikrodrgania.

W szczoteczce elektrycznej główka jest wprawiana w rotacyjny ruch przez niewielki silniczek. Kilka tysięcy takich ruchów na minutę to maksimum, jakie osiągają tego typu produktu.

Zobacz też:  Końcówka szczoteczki do zębów - miękka, średnia, czy twarda?

Pod tym kątem szczoteczka soniczna nie ma sobie równych. Najlepsze modele mogą generować blisko kilkadziesiąt tysięcy ruchów rotacyjnych na minutę! Samo to sprawia, że usuwanie wszelkich zanieczyszczeń z uzębienia jest dużo skuteczniejsze, ale co z docieraniem do trudnodostępnych miejsc? Ten problem również rozwiązuje dźwięk. Jego częstotliwość wprawia w drgania ślinę znajdującą się w okolicach czyszczonego miejsca. Ponieważ jest ona również między zębami i w najodleglejszych zakamarkach jamy ustnej, czyszczenie jest skuteczniejsze, niż kiedykolwiek wcześniej.

Dlaczego warto kupić szczoteczkę soniczną?

Idealnie dokładne czyszczenie zębów to nie jedyna zaleta, która wysunęła ten produkt na szczyt podium. Zalet jest bowiem dużo więcej i do tych najważniejszych zalicza się:

Bezpieczeństwo

Szczoteczki nie dociska się do zębów tylko delikatnie muska (dzięki temu nie uszkadza się szkliwa, a produktu mogą używać nawet osoby z plombami, implantami i aparatami korekcyjnymi), jeśli końcówka zostanie odpowiednio dobrana. Dodatkowo, szczoteczki takie jak Oclean Air, czy też Oclean X posiadają specjalny czujnik nacisku. Aplikacja poinformuje Cię kiedy, będziesz zbyt mocno dociskać włosie szczoteczki do zębów.

Wygoda w użytkowaniu

Raz naładowana szczoteczka może działać przez bardzo długi czas. Jest ona dodatkowo prosta w otrzymaniu higieny, główki można bez problemu wymieniać. Szczoteczki od Oclean, na jednym pełnym ładowaniu mogą działać bez problemu nawet miesiąc czasu. Dodatkowo, o wymianie główki szczoteczki poinformuje Cię aplikacja, nie musisz zastanawiać się, czy to już czas na wymianę.

Brak nieprzyjemnego efektu nadwrażliwości zębów

Użytkownicy szczoteczek manualnych oraz elektrycznych często się skarżą na ten problem.

Eliminacja problemu podrażnionych i krwawiących dziąseł

Szczoteczki soniczne od Oclean posiadają specjalne końcówki, które są dedykowane dla osób z problemami krwawiących dziąseł, czy też odsłoniętych szyjek zębowych.

Taka skuteczność czyszczenia nie jest tylko marketingowym wymysłem, jak zapewne wielu osobom się teraz wydaje. Potwierdzają to bowiem specjalistyczne badania, których wykonania podjęły się wielkie marki. Testy kliniczne jednoznacznie pokazały, że szczoteczka soniczna jest wielokrotnie skuteczniejsza od elektrycznego odpowiednika. Klasycznej, ręcznej szczoteczki nie warto nawet zestawiać w tym porównaniu. Samodzielnie nigdy nie wygenerujemy tyle ruchów rotacyjnych na minutę.

Dlaczego warto używać szczoteczek sonicznych

Do tej pory skupiliśmy się wyłącznie na względach higienicznych. Nie odkryliśmy Ameryki twierdząc, że szczoteczka do zębów jest…do czyszczenia, a tym przypadku wyjątkowo skutecznego. Okazuje się jednak, że regularne jej używanie może rozwiązywać różne problemy jamy ustnej. Do najważniejszych, pozytywnych efektów, zalicza się między innymi:

Doskonałe usuwanie płytki nazębnej bez konieczności regularnego poddawania się zabiegom dentystycznym.
Jak wykazały badania, szczoteczka soniczna zmniejsza ryzyko chorób błony śluzowej.
Używanie szczoteczki sonicznej pomoże w pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu z ust.
U osób z problemem krwawienia lub często nawracających stanów zapalnych, objawy znacząco się zmniejszają.
Używanie szczoteczki sonicznej zapobiega wystąpieniu próchnicy
U osób z nieprzyjemnych uczuciem suchości w jamie ustnej, objawy znacząco się zmniejszają.
W przypadku użycia nowoczesnych szczoteczek sonicznych od Oclean, możesz na bieżąco monitorować efektywność szczotkowania i dobrać najlepszy program pod indywidualne zapotrzebowania.
Odpowiedni program szczoteczki sonicznej pomoże w usunięciu przebarwień.

Czy szczoteczka soniczna jest dla każdego?

Szczoteczka jest przeznaczona do mycia zębów, a ten zabieg higieniczny powinien wykonywać codziennie każdy z nas. Praktycznie rzecz biorąc szczoteczka soniczna jest po prostu dla każdego. 

Generowane przez urządzenie fale dźwiękowe są niegroźne dla zdrowia. Osoby z implantami czy plombami mogą bez obaw ich używać. Co więcej, jest to nawet wskazane! Tej szczoteczki nie dociska się do zębów. Ryzyko uszkodzenia wypełnień i implantów jest więc praktycznie zerowe.

czyszczenie zębów oclean

Produkt mogą stosować z powodzeniem również dzieci, choć wielu stomatologów radzi, aby nie dawać ich najmłodszym. Spokojnie, nie chodzi o bezpieczeństwo! Lekarze uważają, że młody człowiek powinien najpierw wyrobić sobie prawidłowe nawyki ręcznego mycia zębów. Poleca się więc, aby mniej więcej do 6 roku życia dzieci używały jednak szczoteczek klasycznych.

Jest nawet duża grupa osób, która dzięki szczoteczkom sonicznym może poprawić komfort swojego życia. Narastające problemy w jamie ustnej nierzadko sprawiają, że każdy ruch klasycznej szczoteczki wywołuje przenikliwy ból. Soniczna wersja całkowicie rozwiązuje ten problem i dlatego każdej osobie z takimi problemami polecamy jej zakup.

Tylko w jednej sytuacji trzeba skonsultować się z lekarze. Dotyczy to osób z wyjątkowo poważnymi stanami zapalnymi dziąseł. Ogromna opuchlizna i krwawienie przy najmniejszym nawet dotyku to problem wymagający interwencji specjalisty. W takich przypadkach odradzamy samodzielnego podejmowania decyzji o zakupie szczoteczki sonicznej.

Zobacz też:  Szczoteczka soniczna czy rotacyjna – która będzie lepsza?

Jaką szczoteczkę soniczną warto kupić

Ogromna popularność tego produktu sprawiła, że coraz więcej producentów ma go w swojej ofercie. W czasie zakupów musicie wykazać się dużą czujnością. Niestety, jak ze wszystkim, wiele szczoteczek sonicznych spełnia bardzo niskie standardy. Jednym z kryterium, na jaki powinniście zwrócić uwagę, jest prędkość oscylacji. To właśnie ona bezpośrednio wpływa na to, czy szczoteczka skutecznie czyści zęby, czy tylko stara się być lepsza od elektrycznych konkurentów.

Co w takim razie warto kupić? Doskonałym przykładem porządnego i wartego swojej ceny produktu są szczoteczki soniczne Oclean.  Przykładowo, Oclean X Pro Digital może generować prędkość na poziomie nawet do 84 tysięcy obrotów. Co bardzo ważne, parametr ten jest płynnie regulowany. Dzięki temu szczoteczka może spełniać kilka funkcji, nie tylko czyścić zęby, ale także na przykład masować dziąsła lub jedynie wybielać.

Warto zwrócić uwagę również na pojemność akumulatora. Wspomniana Oclean wyposażona jest w baterię o pojemności 2600 mAh. Czy to dużo? Nawet bardzo, gdyż urządzenie może pracować bez ładowania nawet 2 miesiące! Dłuższy wyjazd na wakacje i niepewność stałego dostępu do gniazdka elektrycznego na pewno nie będzie problemem.

Czy warto kupić szczoteczkę soniczną do zębów? Tak!

Czas przejść do sedna naszego artykułu, a więc wspomnieć kilka słów o opłacalności tego zakupu i finalnie odpowiedzieć na pytanie, czy warto kupić szczoteczkę soniczną do zębów. Naszym zdaniem jesteśmy właśnie świadkami rewolucji w dziedzinie czyszczenia zębów i dbania o higienę całej jamy ustnej. Szczoteczki soniczne są pod tym kątem wyjątkowo skuteczne, a przy tym bardzo bezpieczne nawet dla osób z różnych problemami związanym z jamą ustną.

Warto zainteresować się tym produktem i przetestować jego możliwości. Jeśli szukasz wysokiej jakości produktu w konkurencyjnej cenie, zajrzyj już teraz do naszego sklepu. Mamy dla Ciebie najlepsze, oryginalne szczoteczki soniczne od Xiaomi w wielu różnych wersjach, w tym wymienne elementy. Przekonaj się już dziś, jak przyjemne może być mycie zębów!

Przeczytaj też:

Udostępnij wpis swoim znajomym!

Twitter
Facebook