Końcówka szczoteczki do zębów – miękka, średnia, czy twarda?

koncowki-do-szczoteczek-sonicznych-Oclean-rodzaje-rozne-kolory

Podczas wyboru szczoteczki do zębów, powinieneś kierować się wieloma kryteriami, lecz jednym z najważniejszych powinna być twardość włosia. Ta natomiast musi być odpowiednio dopasowana do stanu szkliwa, dziąseł oraz trybu życia. Jeśli zdarza Ci się często pić kawę, inne napoje barwiące, sięgać po papierosy, czy być może niebawem rozpoczynasz leczenie paradontozy, to wiedz, że w każdym przypadku potrzebny jest inny rodzaj końcówki szczoteczki do zębów. 

Szczoteczki z twardym włosiem – doskonale zwalczają osad

W niektórych przypadkach dentyści zalecają stosowanie szczoteczek z twardym włosiem, choć powinieneś wiedzieć, że nadają się one zwykle tylko dla osób mających zdrowe, niewrażliwe dziąsła, które chcą się pozbyć przebarwień szkliwa, będących wynikiem palenia papierosów czy picia barwiących napojów. Tego rodzaju szczoteczki precyzyjnie szorują zęby i usuwają osad, aczkolwiek mają ostro zakończone włosie, które może być przyczyną podrażnień dziąseł, a nawet ubytków w szkliwie!

p5 końcówka oclean

Szczoteczki ze średnim włosiem – najlepsze dla każdego

Szczoteczki o średnio twardym włosiu najczęściej sprawdzają się u każdego. To produkty idealne do codziennego czyszczenia uzębienia. Są bardzo łagodne – zarówno dla dziąseł, jak i szkliwa. Zatem jeśli nie wiesz, jaką wybrać szczoteczkę, a masz zdrowe dziąsła, nie zmagasz się z chorobami przyzębia i nadwrażliwością, to wiedz, że szczoteczka ze średnim włosiem będzie najlepszym wyborem.

Szczoteczki z miękkim włosiem – delikatne i idealne dla nadwrażliwych

Na rynku nie brakuje również szczoteczek z miękkim włosiem, które są najlepszą propozycją dla osób zmagających się z nadwrażliwością, krwawieniem lub problemem opuchniętych dziąseł. Sprawdzają się też przy odsłoniętych szyjkach zębowych. Takim osobom poleca się szczególnie szczoteczki soniczne z miękkim włosiem. Takie produkty bardzo delikatnie oczyszczają zęby, nie powodując przy tym pogłębienia stanu zapalnego. Poza tym warto zaznaczyć, że szczoteczek z miękkim włosiem można używać profilaktycznie.

Zobacz też:  Szczoteczka soniczna czy rotacyjna – która będzie lepsza?

Jak często wymieniać końcówkę szczoteczki sonicznej i elektrycznej?

Zwykle można spotkać się z informacją, że najlepiej wymieniać końcówki co 3 miesiące, czyli tak samo często jak ma to miejsce w przypadku manualnych szczoteczek. Należy jednak pamiętać, że jeśli włoski na główce będą się odchylać na boki, czy zginać, to konieczna jest szybsza wymiana, ponieważ takie włosie może powodować uszkodzenia dziąseł i zębów. W nowoczesnych modelach szczoteczek wbudowane są specjalne wskaźniki zużycia, dzięki którym łatwiej określić, kiedy należy wymienić końcówkę. Ponadto warto podkreślić, że posiadacze szczoteczek sonicznych Oclean mogą korzystać z dedykowanej aplikacji, która wskazuje konieczność wymiany końcówki, co jest ogromnym ułatwieniem. 

Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Warto! Zdecydowanie jedną z największych zalet szczoteczek sonicznych jest to, że zapewniają efektywne szczotkowanie zębów. Precyzyjnie usuwają nalot, osady, przebarwienia oraz resztki pokarmu, dzięki wykorzystaniu ruchów wymiatających i fal dźwiękowych. Świetnie oczyszczają także trudno dostępne miejsca w jamie ustnej, dzięki wytwarzaniu mikrobąbelków. 

Dla wielu osób szczególnie ważne jest też to, że takie sprzęty są bezpieczne. Podczas ich użytkowania istnieje niewielkie ryzyko ścierania i uszkodzeń mechanicznych zębów. Po szczoteczki soniczne mogą sięgać również osoby, które są w trakcie leczenia ortodontycznego, noszą wypełnienia, korony, implanty, mostki, czy protezy.  Poza tym są one bardzo uniwersalne, ponieważ są wyposażone w wiele trybów i programów pracy. 

Szczoteczki soniczne są również funkcjonalne. Możesz z nich korzystać wraz z dedykowaną aplikacją mobilną, gdzie zyskujesz dostęp np. do oceny techniki mycia zębów. Większość modeli ma także wbudowany timer, dzięki czemu nie musisz przejmować się, czy myjesz zęby wystarczająco długo. Jeśli zatem szukasz szczoteczki, która precyzyjnie będzie oczyszczała Twoje zęby i jednocześnie chcesz, aby korzystanie z niej było wygodne, to postaw na model soniczny!

Zobacz też:  Czy warto kupić szczoteczkę soniczną do zębów?
Przeczytaj też:

Udostępnij wpis swoim znajomym!

Twitter
Facebook