Miękka końcówka szczoteczki do zębów – idealna dla wrażliwych zębów

Dlaczego warto kupować oryginalne końcówki do szczoteczek sonicznych obraz 1

Wciąż wiele osób uważa, że tylko szczoteczki do zębów z włosiem o dużej czy średniej twardości dobrze czyszczą zęby. Nie jest to do końca prawda, choć czasem wskazane jest ich używanie. W większości przypadków jednak takie szczoteczki, które używane są nieumiejętnie uszkadzają zęby i dziąsła. Stomatolodzy są zgodnie w kwestii, że osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów, powinny wybierać szczoteczki mające miękkie włosie. Sprawdź, jakie korzyści wynikają z systematycznego mycia zębów miękką końcówką szczoteczki do zębów.

Twarde a miękkie włosie końcówki szczoteczki do zębów – co je różni?

Zapewne większość z nas przynajmniej raz zastanawiała się, jaką wybrać szczoteczkę – z miękkim czy twardym włosiem. Jak już zaznaczyliśmy, wciąż wiele osób wybiera tą drugą ze względu na to, że uważa, że takie szczoteczki lepiej czyszczą. Czasem jednak mogą być one szkodliwe, o czym zaraz sobie powiemy.

Dlaczego warto kupować oryginalne końcówki do szczoteczek sonicznych obraz 1

Szczoteczki z twardym lub średnim włosiem końcówki dostępne na rynku stworzone zostały głównie dla osób, które zmagają się z konkretnymi problemami jamy ustnej, najczęściej kamieniem nazębnym. Ich włókna są wykonane z twardszego materiału i jednocześnie sztywniejsze, dzięki czemu doskonale usuwają płytkę nazębną oraz czyszczą przestrzenie zębowe. Stomatolodzy polecają takie szczoteczki również osobom, u który występuje zmniejszone wydzielanie śliny, które może być przyczyną większego odkładania się płytki bakteryjnej. 

Warto jednak podkreślić, że szczoteczka z twardym włosiem jest dobrym wyborem jedynie wtedy, gdy nie występują u Ciebie inne problemy z jamą ustną. 

mycie zębów po posiłku obraz 1
d

Miękkie włosie końcówki szczoteczki wbrew pozorom także doskonale radzi sobie z usuwaniem płytki nazębnej. Zwykle posiada włókna polerujące, które czyszczą zęby precyzyjnie, nie uszkadzając szkliwa i dziąseł. Jeśli natomiast chcesz dogłębnie oczyścić zęby, to możesz udać się na higienizację i usuwanie kamienia nazębnego do dentysty.

Dlaczego warto zmienić szczoteczkę na taką z miękkim włosiem?

Dzięki temu, że zmienisz swoją starą szczoteczkę do zębów na taką z miękkim włosiem, zapewnisz najlepszą ochronę szkliwa Twoich wrażliwych zębów. To ogromny plus, biorąc pod uwagę to, że w przypadku nadwrażliwych zębów szkliwo jest cieńsze, zaś dziąsła często się cofają. Wtedy miejsca odsłoniętych kanalików zębinowych są dużo bardziej narażone na dalsze zniszczenia. Poza tym szczotkowanie takich miejsc szczoteczką z twardym włosie bywa bardzo bolesne. 

Sięgając po szczoteczkę z miękkim włosiem, dbasz również o ochronę zębów przed bakteriami i próchnicą. Zmniejsz ryzyko powstania niebezpiecznych ubytków i już dziś zmień swoją szczoteczkę na tę posiadającą miękkie włosie. 

Oprócz tego wiedz, że dokonując takiej zmiany, zmniejszasz również ryzyko:

Ponadto, jak głośno mówią dentyści, używanie szczoteczki z miękkim włosiem może chronić też przed zapaleniem przyzębia czy paradontozą!

Czy dzieci mogą używać szczoteczki z miękkim włosiem?

Jak najbardziej! Właściwie szczoteczka z miękkim włosiem jest najlepszym wyborem dla dzieci.

Szkliwo dziecięcych zębów jest dużo bardziej delikatne niż to u osób dorosłych. W łatwy sposób można je uszkodzić i spowodować rozwój rozwój próchnicy. Szczególnie ważne jest też to, że najmłodsi nie mają jeszcze właściwie wykształconej koordynacji ruchowej, dlatego często ich mycie zębów jest chaotyczne i o różnej sile nacisku, zaś to może być przyczyną uszkodzeń dziąseł, opuchlizny i nawracających krwawień. To prowadzi do szeregu konsekwencji takich jak ból i drażliwość, co powoduje niechęć do szczotkowania i poważne zaniedbania higieniczne. Dlatego już od najmłodszych lat zaleca się szczoteczki z miękkim włosiem dla dzieci. 

Zobacz też:  Jaka szczoteczka do zębów będzie najlepsza?
wada zgryzu dziecko

Masz wrażliwe zęby? Wybierz szczoteczkę soniczną!

Choć na zdrowie Twoich zębów wpływa mnóstwo czynników, to z pewnością jednym z najważniejszych jest prawidłowa i skuteczna higiena jamy ustnej. Wrażliwe zęby to często występujący problem, który może być wynikiem nie odpowiednio dopasowanego włosia szczoteczki bądź zbyt dużej siły szczotkowania. Dlatego jeśli masz wrażliwe zęby, to powinieneś rozważyć wybór miękkiej końcówki szczoteczki i szczoteczki sonicznej ze wbudowanym czujnikiem siły nacisku. Używając jej, masz pewność, że nie szkodzisz swoim zębom.

Czym dokładnie są szczoteczki soniczne?

Po klasycznych szczoteczkach elektrycznych przyszedł czas na modele soniczne. Są one najnowszym typem szczoteczek do zębów zasilanych elektrycznie, które wyróżnia głównie sposób ruchu i drgania. Ich silnik emituje drgania i fale dźwiękowe, dzięki którym możliwa jest dokładna higiena jamy ustnej. Wbrew pozorom mycie zębów z zastosowaniem szczoteczki sonicznej jest banalnie proste. Tak to wygląda krok po kroku:

Pamiętaj również o tym, aby regularnie myć zęby, czyli przynajmniej dwa razy dziennie, a jeśli masz taką możliwość – po każdym spożytym posiłku. 

Miękkie końcówki do szczoteczki - podsumowanie

szczoteczki soniczne oferta
szczoteczki soniczne xiaomi obraz 5
Przeczytaj też:

Udostępnij wpis swoim znajomym!

Twitter
Facebook