Ranking szczoteczek sonicznych 2023 – która szczoteczka Oclean jest najlepsza?

Ok. 80 tysięcy ruchów na minutę, raporty na temat mycia zębów, kilkadziesiąt dni pracy baterii… To tylko niektóre cechy, dzięki którym użytkownicy uwielbiają szczoteczki Oclean. Szukasz propozycji dla siebie, żeby zyskać perfekcyjnie czyste zęby i piękny uśmiech? Sprawdź ranking szczoteczek sonicznych i wybierz model, który doskonale sprawdzi się w Twoim przypadku!

Ranking szczoteczek sonicznych – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Według badań podczas standardowego mycia aż 90% ludzi pomija niektóre miejsca! A to sprzyja namnażaniu się bakterii, powstawaniu płytki nazębnej, a później kamienia. Stąd już niestety krótka droga m.in. do próchnicy czy zapalenia dziąseł. Jak temu zaradzić?

Doskonałym wsparciem dla właściwej higieny jamy ustnej są szczoteczki soniczne z raportami i analizą jakości mycia oraz wygodnym wyświetlaczem. Zaraz po zakończeniu szczotkowania na korpusie szczoteczki czeka na Ciebie raport z mycia. Dzięki niemu zadbasz o to, by każdy ząb został umyty z należytą uwagą, unikniesz pomijania niektórych miejsc i poprawisz efekty kolejnych myć. To osobisty asystent na drodze do perfekcyjnie czystych zębów!

O czym jeszcze pamiętać, jeśli szukasz dla siebie najlepszej szczoteczki?

Oto kilka najważniejszych cech:

  • wysoka częstotliwość ruchów na minutę (min. 80 000) – dzięki czemu mycie będzie maksymalnie efektywne;
  • różne programy mycia – dzięki czemu dobierzesz sposób pracy do własnych potrzeb;
  • czujnik skanujący 8 stref jamy ustnej – dzięki czemu zadbasz o dokładność mycia;
  • szybkie ładowanie – dzięki czemu Twoja szczoteczka w kilka godzin będzie gotowa do pracy;
  • kilkadziesiąt dni pracy na baterii – dzięki czemu będziesz myć zęby bez obaw o wyładowanie;
  • wbudowany timer – dzięki czemu zadbasz o odpowiedni czas mycia;
  • pełna wodoszczelność – dzięki czemu bez problemu utrzymasz szczoteczkę w czystości;
  • cicha praca (maksymalnie 60 dB) – dzięki czemu nie będziesz przeszkadzać innym domownikom.
Zobacz też:  Jak dbać o szczoteczkę soniczną?

Ranking szczoteczek sonicznych do zębów 2023

Szczoteczki soniczne bazują na działaniu fal dźwiękowych, które rozruszają włókna. Poprzez wibracje i ruchy z boku na bok jest możliwe skuteczne wymiatanie zanieczyszczeń. Drgania wytwarzają też mikrobąbelki (z pasty do zębów, wody i śliny), które efektywnie docierają nawet do niewielkich zakamarków. Dzięki temu ta technologia łączy wysoką skuteczność mycia z delikatnym działaniem na zęby i dziąsła. 

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać? Sprawdź popularne i polecane modele Oclean – przejrzyj ranking szczoteczek sonicznych 2023. 

Oclean X Pro Digital

Nowa propozycja marki Oclean, czyli szczoteczka soniczna X Pro Digital, korzysta z technologii magnetyczno-lewitacyjnej. Wykorzystuje ulepszony, opatentowany silnik Maglev nowej generacji. Końcówka wykonuje aż 84 tys. ruchów na minutę.

Czujnik skanuje 8 stref jamy ustnej, a inteligentny program domycia pomaga w perfekcyjnym wyczyszczeniu wszystkich zakamarków. Zaraz po myciu otrzymasz wynik szczotkowania (od 0 do 100) i przejrzysz model uzębienia z kolorami (czerwony oznacza niedokładnie umyte zęby, a biały – dobrze domyte). W momencie pominięcia niektórych obszarów w jamie ustnej, szczoteczka zaproponuje dodatkowe mycie tych miejsc. Do wyboru masz też 2 wbudowane programy mycia i 1 z 17 personalizowanych.

Raporty mycia są dostępne bezpośrednio na kolorowym dotykowym wyświetlaczu, a rozszerzone także w aplikacji (na Android oraz iOs). Czeka na Ciebie też system motywacyjny z oznakami. Szczoteczka ładuje się w 3 godziny i działa na baterii aż 30 dni. 

Oclean X Pro Elite

W rankingu najlepszych szczoteczek sonicznych Oclean nie może zabraknąć też szczoteczki X Pro Elite. To flagowy model z silnikiem Maglev, wykonujący 84 tys. ruchów na minutę i skanujący 8 stref jamy ustnej. Raporty i analiza mycia czekają na Ciebie zarówno na dotykowym ekranie, jak i w aplikacji.

Model ma do wyboru 4 programy mycia i 32 intensywności szczotkowania zębów. Do pełnego naładowania wystarczy 3,5 godziny, a akumulator działa później aż 35 dni.

Zobacz też:  Szczoteczka soniczna do 300 zł

Oclean X Pro

Szczoteczka soniczna X Pro to jeden z bestsellerowych modeli Oclean. Jest wyposażona w silnik Maglev i wykonuje 84 tys. ruchów sonicznych na minutę. Szczoteczka pracuje w 3 programach i 32 intensywnościach, dlatego z łatwością dobierzesz rozwiązanie dla siebie. 

Dzięki czujnikowi skanującemu 8 stref mycia i raportom z codziennego czyszczenia (na dotykowym wyświetlaczu i w aplikacji Android/iOs) łatwo zadbasz o poprawne doczyszczenie wszystkich obszarów. Model bardzo szybko się ładuje (wystarczą 2 godziny), a na baterii pracuje 30 dni.

Oclean X10

Kolejny model Oclean, szczoteczka soniczna X10, to propozycja dla fanów tradycyjnych rozwiązań. Jest odpowiednia dla osób, które nie przepadają za aplikacjami – tutaj również raporty pojawiają się bezpośrednio na wyświetlaczu szczoteczki. Ekran obsłużysz też przy pomocy fizycznych przycisków (zamiast dotykowo).

Szczoteczka wykorzystuje silnik Maglev, by wykonywać 80 tys. ruchów na minutę. Ma również inteligentny program domycia, skaner 8 stref jamy ustnej oraz 5 programów i 5 intensywności mycia. Po pełnym naładowaniu w 3 godziny akumulator działa aż 60 dni. 

Ranking szczoteczek sonicznych – podsumowanie

Wszystkie modele szczoteczek sonicznych Oclean wyróżniają się połączeniem skuteczności i delikatności dla dziąseł oraz szkliwa. Są wyposażone w nowoczesny silnik Maglev, który umożliwia wykonanie 80–84 tys. ruchów na minutę. Dają także dostęp do analiz jakości mycia zębów, dzięki czemu podczas szczotkowania dokładnie umyjesz każdy obszar.

Który model wybrać? To indywidualna decyzja! Podejmij ją na podstawie własnych potrzeb (np. dotyczących czasu pracy baterii czy liczby programów) oraz możliwości finansowych. Każda z propozycji, które zostały opisane w rankingu szczoteczek sonicznych, zapewni jednak Twoim zębom doskonałą czystość – także w trudno dostępnych miejscach.

Przeczytaj też:
Zobacz też:  Jak czyścić i dezynfekować szczoteczki do zębów?

Udostępnij wpis swoim znajomym!

Twitter
Facebook