Piękny uśmiech – zyskaj pewność siebie na nowo

Marzy Ci się uśmiech jak z reklamy pasty do zębów lub hollywoodzkiego filmu? To możliwe! Nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje różnymi metodami, dzięki którym poprawisz wygląd uzębienia nawet w kilka godzin. Sprawdź, w jaki sposób cieszyć się ładnym uśmiechem i zwiększyć pewność siebie. 

Co daje piękny, biały uśmiech?

Nieatrakcyjne uzębienie to jedna z tych cech, które mogą powodować kompleksy. W końcu zęby pokazujesz codziennie – przede wszystkim podczas śmiania się, mówienia i jedzenia. Dla wielu osób białe, równe i zdrowe zęby są prawdziwą wizytówką.

Tylko jak je uzyskać? Umów się na wizytę w gabinecie dentystycznym i poradź się specjalisty. Czasami wystarczy drobna korekta do przeprowadzenia na jednej wizycie, aby znacznie poprawić wygląd uśmiechu. Dentysta zawsze dobiera rodzaj zabiegów do indywidualnych potrzeb. 

Metody przywrócenia pięknego uśmiechu

Niektórzy pacjenci, np. ze sporymi wadami zgryzu czy brakami w uzębieniu, potrzebują większej ingerencji stomatologicznej, ortodontycznej lub protetycznej. W takiej sytuacji nie obędzie się bez aparatu na zęby czy zastosowania implantów. U wielu osób wystarczy jednak zabieg na własnych zębach, np. bonding czy wybielanie. Jak szybko poprawić estetykę uśmiechu?

Bonding

Wielu dentystów mówi o bondingu jako o „pięknym uśmiechu w jeden dzień”. I nic dziwnego, bo to szybki i efektowny zabieg, który sprawdza się w przypadku niewielkich defektów, np. wyszczerbień, lekkiej diastemy czy nieestetycznego kształtu zęba. Polega na nałożeniu specjalnej żywicy kompozytowej, ale bez ingerencji w naturalne zęby (np. szlifowania). 

Licówki

Dość szybko i bezboleśnie nakłada się też licówki, dzięki którym możliwa jest niemała metamorfoza. To cienkie płytki, które po przyklejeniu do zębów poprawiają ich kolor i kształt. W tym przypadku efekt jest trwalszy, jednak czasami potrzebne okazuje się szlifowanie szkliwa. To sposób na olśniewający uśmiech, jeśli zęby są przebarwione, lekko nierówne czy uszkodzone. 

Zobacz też:  Jak zapobiegać powstawaniu kamienia nazębnego?

Wybielanie zębów w gabinecie

Zabieg wybielenia zębów zaleca się szczególnie tym osobom, które palą papierosy lub piją sporo kawy i herbaty (co powoduje zmianę odcienia uzębienia na bardziej żółty). W gabinecie czeka na Ciebie kilka metod, w tym zastosowanie żelu wybielającego i lampy UV lub lasera diodowego. Specjalista może przygotować Ci również nakładki do stosowania w domu.

Wybielanie zębów w domu

Zamiast w gabinecie możesz lekko rozjaśnić uśmiech również samodzielnie. Skuteczne usuwanie delikatnych przebarwień jest możliwe m.in. dzięki specjalnym końcówkom do szczoteczek sonicznych oraz dostępnym programom wybielającym. Szczoteczki soniczne nie tylko wspierają wybielanie, ale przede wszystkim doskonale czyszczą – usuwają nawet 100% płytki nazębnej. To sprzyja zachowaniu zdrowego i estetycznego uśmiechu.

Zdrowe zęby – piękny uśmiech!

Idealnie równe i białe zęby to nie wszystko. Ważne, by uzębienie było też zdrowe. Przed przeprowadzeniem zabiegów estetycznych trzeba więc wyleczyć próchnicę i dziąsła oraz wyeliminować inne problemy stomatologiczne (np. usunąć kamień nazębny). 

Na wygląd zębów wpływa też higiena jamy ustnej. Codzienne mycie zębów i języka, czyszczenie przestrzeni międzyzębowych (np. irygatorem z wodą pod ciśnieniem) oraz płukanie płynem ogranicza odkładanie się kamienia nazębnego i osadów, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia próchnicy. Żeby zadbać o piękny uśmiech, pamiętaj więc o profilaktyce. 

Źródła:

  • https://oclean.pl/wybielanie-zebow/
  • http://www.protetstomatol.pl/pdf-105571-36290?filename=Clinical+application+of.pdf
  • https://warsawdentalcenter.pl/wybielanie-zebow-najlepsze-sposoby-oraz-ich-koszt/
Przeczytaj też:

Udostępnij wpis swoim znajomym!

Twitter
Facebook