Jaki irygator do zębów wybrać?

jaki irygator do zębów wybrać obraz

Irygator do zębów to urządzenie, które zyskuje coraz większą popularność. Czym dokładnie jest i czemu warto go używać? Dla kogo jest to najlepszy produkt i jaki irygator do zębów wybrać?

Czy każdy może używać irygator dentystyczny? Dlaczego model Oclean W10 jest według wielu naszych użytkowników najlepszy? Jak widać, pytań jest wiele, a my postaramy się na nie wszystkie odpowiedzieć! Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Czym jest irygator do zębów?

Jeszcze niedawno irygator do zębów był mało znanym sprzętem medycznym i niewiele osób go użytkowało. Jest to urządzenie, dzięki któremu możemy skutecznie dbać o higienę jamy ustnej. To doskonałe uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej. Oprócz szczoteczki i nici dentystycznej, zdecydowanie warto używać także irygatora. Jego działanie opiera się na wykorzystywaniu wysokiego ciśnienia wody, co umożliwia precyzyjne oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych i dziąseł z płytki nazębnej, bakterii oraz pozostałości jedzenia. 

Jak jest zbudowany irygator?

Budowa irygatora do zębów jest dość prosta. Składa się bowiem jedynie ze zbiornika na wodę i wymiennych dyszy. Mocno przypomina elektryczną lub soniczną szczoteczkę do zębów, lecz zamiast klasycznej główki posiada specjalną dyszę, przez którą właśnie wypływa strumień wody. Ten zaś jest wystrzeliwany pod wysokim ciśnieniem i oczyszcza jamę ustną. Dociera nawet do tych trudnodostępnych miejsc w jamie ustnej – m.in. do przestrzeni międzyzębowych, kieszonek dziąsłowych oraz przestrzeni pod mostami protetycznymi. 

Dbaj o swoje zęby z irygatorem

Irygator dentystyczny to doskonałe urządzenie, które usuwa nawet 99% więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna. Jego codzienne stosowanie przyczynia się do obniżenia ryzyka wystąpienia próchnicy i kamienia nazębnego. Korzystnie wpływa również na dziąsła, ponieważ masuje je, co ma dobry wpływ na ich ukrwienie i wygląd. Pamiętajmy jednak, że irygator to nie jest alternatywa dla nici dentystycznej! Zaleca się używanie tych dwóch produktów. 

Zobacz też:  Czy warto kupić irygator do zębów?

Jaki irygator do zębów wybrać?

Przed zakupem irygatora do zębów warto przyjrzeć się jego podstawowym parametrom jak np. wielkość, pojemność zbiornika, tryby pracy, wymiary oraz sposób zasilania – tak aby mieć pewność, że dane urządzenie w pełni spełni nasze oczekiwania. Po tym, jak znajdziemy interesujący nas produkt, sugerujemy dodatkowo sprawdzić również opinie o danym irygatorze w Internecie, w ten sposób dowiemy się więcej informacji na temat jakości produktu.

Irygatory głównie dzielą się na bezprzewodowe oraz zasilane sieciowo.

Decydując się na zakup irygatora zasilanego sieciowo, powinniśmy zagospodarować na niego dodatkowe miejsce w łazience. Zaletą irygatorów stacjonarnych jest większa pojemność zbiornika i wyższe ciśnienie niż w irygatorach bezprzewodowych. Doskonale zatem sprawdzi się u osób, które mają dużo miejsca w łazience i planują, aby z irygatora korzystało wiele osób (np. cała rodzina).

Irygatory bezprzewodowe doskonale natomiast sprawdzą się w małych łazienkach, ponieważ z reguły są kompaktowe oraz lekkie. W odróżnieniu od irygatorów stacjonarnych, mają również ograniczony zbiornik wody, więc jest to urządzenie dla maksymalnie 2 osób. Irygator bezprzewodowy to wygodne urządzenie dla podróżników, ponieważ łatwo je schować, nawet do najmniej kosmetyczki.

Na koniec, wybierając irygator do zębów warto zwrócić uwagę na dodatkową funkcjonalność jak np. możliwość połączenia irygatora z aplikacją, czy ilość regulacji ciśnienia.

Dlaczego warto kupić irygator do zębów Oclean W10?

Najlepszej jakości irygatory dentystyczne takie jak Oclean W10 wyposażone są w wiele trybów pracy. Ciekawy jest tryb dla wrażliwych dziąseł – idealny wybór dla osób, które mają wrażliwe dziąsła. Generalnie jest to delikatny tryb, który idealnie nadaje się do czyszczenia aparatów ortodontycznych, mostów, implantów bądź koron.

Użytkowanie irygatora na co dzień jest dużo prostsze niż nitkowanie. Choć mogłoby się wydawać, że nitkowanie jest banalnie proste, to jednak wiele osób robi to nieprawidłowo – wkłada jedynie nić między zęby, co może skutkować uszkodzeniami tkanki dziąseł. Korzystanie z irygatora jest zdecydowanie mniej wymagające, nie sprawia bólu, dlatego wiele osób decyduje się właśnie na zakup takiego urządzenia.

Zobacz też:  Irygator do zębów czy nić dentystyczna?
irygator w1-min
Sprawdź naszą ofertę

Jakie zalety ma irygator dentystyczny?

Należy pamiętać, że irygator absolutnie nie może zastąpić codziennego szczotkowania i czyszczenie zębów nicią dentystyczną.

Jest to świetny sposób na uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej.

Główne zalety irygatorów do zębów

Sposób na krwawiące dziąsła

Najczęściej jego przyczyną jest zapalenie dziąseł. Jeśli nie będziemy go leczyć, to grozi nam zapalenie przyzębia, a tutaj już krótka droga do utraty zębów. Nierzadko jednak krwawienie dziąseł jest wynikiem zbyt mocnego czyszczenia za pomocą nici dentystycznej. Irygator do zębów to idealny wybór, jeśli mamy problem z czyszczeniem problematycznych obszarów w jamie ustnej.

Świetny dla osób z aparatem ortodontycznym

Osoby z aparatem ortodontycznym zmagają się z problemem gromadzenia się jedzenia za zamkami ortodontycznymi i pod drutami. To uciążliwe, dlatego takim osobom zalecamy stosowanie irygatora, który dociera we wszystkie trudnodostępne miejsca w jamie ustnej, w których nagromadziły się resztki jedzenia. Jeśli nie zadbamy o solidne usuwanie płytki bakteryjnej, to niestety musimy nastawić się na różne problemy stomatologiczne, w tym również choroby dziąseł.

Pozbycie się suchości w ustach

Ślina odpowiada za oczyszczanie ust i zapobiega gromadzeniu się lepkiej płytki bakteryjnej. Jej funkcje są bardzo ważne, lecz niektóre osoby wytwarzają jej zbyt mało – może to być np. wynikiem uwarunkowań genetycznych lub przyjmowania niektórych leków. To natomiast może być przyczyną ubytków w zębach, jak i chorób dziąseł. Irygator to doskonałe rozwiązanie, ponieważ nawilża usta i eliminuje płytkę bakteryjną.

Zapobieganie próchnicy

Irygator do zębów pomaga w usuwaniu płytki bakteryjnej, która odpowiada m.in. za powstawanie próchnicy zębów.

Prawidłowa higiena jamy ustnej

Przede wszystkim na pewno zauważysz poprawę stanu dziąseł. W Twoich przestrzeniach międzyzębowych i kieszeniach dziąsłowych nie będą znajdowały się żadne bakterie, resztki jedzenia i tym podobne. Używając irygatora do zębów, zapobiegasz również powstawaniu stanów zapalnych w jamie ustnej. Zapewniasz także ochronę swoim zębom przed próchnicą! Z pewnością możemy stwierdzić, że irygatory dentystyczne to nieoceniona i niezastąpiona pomoc w prawidłowym dbaniu o higienę jamy ustnej.

Co wybrać - irygator czy szczoteczkę soniczną?

Niektóre osoby wciąż uważają, że irygatory do zębów i szczoteczki soniczne to produkty, których możemy używać zamiennie. Jest to błędne myślenie! Są to oczywiście dwa różne produkty, których nie możemy ze sobą porównywać. Szczoteczki soniczne to produkty do codziennej higieny jamy ustnej, które odpowiedzialne są za eliminację płytki nazębnej i solidne mycie zębów. Nie powodują one żadnych podrażnień dziąseł. Nie zawsze jednak możemy dokładnie usunąć zanieczyszczenia z przestrzeni międzyzębowych za ich pomocą, np. z kieszonek. W tym celu warto sięgać właśnie po irygatory do zębów! Co więcej, nie są one także alternatywą dla stosowanie nici dentystycznej. Jeśli chcemy prawidłowo dbać o jamę ustną, to powinniśmy każdego dnia używać tych trzech produktów, czyli szczoteczkę soniczną, nić dentystyczną oraz irygator.

Przeczytaj też:

Udostępnij wpis swoim znajomym!

Twitter
Facebook