Szczoteczki soniczne Oclean

Porady
szczoteczki soniczne xiaomi obraz 5

Mycie zębów jest niezwykle istotnym elementem codziennego życia każdej osoby, która dba o higienę jamy ustnej. Każdemu z nas zależy na zdrowych i białych zębach, a szczoteczki soniczne Oclean zapewniają nam dokładne szczotkowanie. Co więcej, dzięki używaniu szczoteczek Oclean nasze zęby rzadziej się psują i nie gromadzi się na nich szkodliwy osad. Według wielu dentystów kluczem do utrzymania odpowiedniej higieny jamy ustnej jest właśnie dobra szczoteczka do zębów.

Jak działają szczoteczki soniczne?

jak działają szczoteczki soniczne

W zależności od modelu, szczoteczki soniczne wykonują w ciągu minuty od 30000 do 50000 obrotów – dla porównania zwykła szczoteczka elektryczna wykonuje zaledwie kilka tysięcy obrotów na minutę. Nie bez powodu szczoteczki soniczne wyrosły na lidera w kontekście akcesorium niezbędnego do utrzymania poprawnej higieny jamy ustnej. Szczoteczka soniczna emituje fale dźwiękowe, poprzez które wprawia w drganie włókna główki szczoteczki, czyniąc cały proces czyszczenia zębów bardzo precyzyjnym.

Jeszcze kilka lat temu bardziej popularne były szczoteczki obrotowe, ale jakość czyszczenia, którą przyniosły szczoteczki soniczne sprawiły, że chętniej sięgamy właśnie po nie i to one są polecane przez dentystów. Szczoteczka do zębów Oclean w trakcie czyszczenia wytwarza mikro-bąbelki, które umożliwiają dotarcie aktywnych składników pasty do trudno dostępnych miejsc, usuwając przy tym szkodliwy osad. Skuteczność szczoteczki sonicznej Oclean jest bardzo duża – 2 minuty szczotkowania odpowiada miesięcznemu korzystaniu ze zwykłej tradycyjnej szczoteczki. 

Zazwyczaj aby w pełni  móc korzystać z efektów, jakie daje technologia soniczna, należy koniecznie pamiętać o regularnej wymianie główek szczoteczki. Będąc właścicielem szczoteczki sonicznej Oclean, nie będziesz musiał się tym przejmować. W aplikacji będziesz miał dostępne informacje o statusie główki szczoteczki, a dodatkowo sama szczoteczka poinformuje Ciebie, kiedy główkę należy zmienić.

Co to jest Oclean?

Oclean to firma, która tworzy produkty do higieny jamy ustnej, w tym inteligentne szczoteczki do zębów. Szczoteczki soniczne Oclean zostały pozytywnie przyjęte przez klientów oraz wielu renomowanych recenzentów. Stały się również hitem sprzedażowym na całym świecie. Najpopularniejszym modelem dotychczas jest Oclean X Pro Elite oraz X Pro.

Szczoteczki soniczne Oclean – zalety

szczoteczka soniczna xiaomi obraz

Przede wszystkim należy wspomnieć o podstawowej funkcjonalności szczoteczek sonicznych, a mianowicie o dokładnym szczotkowaniu. Szczoteczka soniczna w trakcie czyszczenia zębów używa ruchu wymiatającego i pulsacyjnego, osiągając prędkość co najmniej 31000 drgań na minutę (szczoteczki soniczne Oclean osiągają nawet 84000 ruchów sonicznych na minutę).
Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi zaletami, które wynikają z faktu posiadania szczoteczki sonicznej Oclean.

Tryby szczotkowania

W zależności od modelu szczoteczki spotykamy różne tryby pracy (np. czyszczenie, wybielanie, masaż) z wieloma możliwościami ich modyfikacji, co w rzeczywistości przekłada się na nawet kilkadziesiąt programów szczotkowania – szczoteczki Oclean oferują bardzo duże możliwości indywidualnej personalizacji programów szczotkowania.

Programów w szczoteczkach sonicznych Oclean jest wiele, np. Standard Whitening (wybielanie), Sensitive Cleaning (wrażliwe zęby), Standard Cleaning (standardowe czyszczenie), Strong Cleaning (mocne czyszczenie), Starters Cleaning (początkujące czyszczenie), Gum Care (masaż i ochrona dziąseł), masaż standardowy, masaż łagodny, masaż mocny. Łącznie w niektórych szczoteczkach mamy nawet kilkadziesiąt kombinacji. O każdym trybie pracy, trochę bardziej szczegółowo napisaliśmy poniżej. 

Czyszczenie

Tradycyjny tryb przeznaczony do czyszczenia zębów – pełne mycie trwa 120 sekund, a osiągane przez szczoteczkę od Oclean częstotliwość 84000 drgań na minutę oraz moment 270gf/cm pozwala na wysoką skuteczność. 

Wybielanie

Program wybielający w szczoteczkach Oclean jest w stanie pomóc Ci  utrzymać białe zęby, czy też nawet usunąć powierzchniowe przebarwienia, które powstają w wyniku spożywania barwiących produktów.

Masaż

Tryb masujący dziąsła – w szczoteczkach Oclean mamy do dyspozycji x4 stopniowe siły czyszczące z możliwością indywidualnego ustawienia.  Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które same chcą zadecydować, z jaką siłą szczoteczka soniczna ma pracować.

Inteligentne szczoteczki Oclean

Wszystkie szczoteczki soniczne Oclean posiadają dedykowaną aplikację, w której będziemy w stanie sprawdzić wszystkie parametry szczoteczki. Sześć wbudowanych czujników wykrywa gest szczotkowania i monitoruje wszystkie obszary szczotkowania, czas mycia zębów i nie tylko! Sprawdź, co jeszcze możesz sprawdzić dzięki inteligentnym szczoteczkom Oclean.

W aplikacji dedykowanej dla szczoteczek Oclean będziesz mógł:

aplikacja oclean 2
Sprawdzić kondycję główki szczoteczki sonicznej (aplikacja powiadomi Cię, kiedy Twoja główka jest już gotowa do wymiany).
Sprawdzić wynik czyszczenia zębów.
Śledzić raporty dzienne
Sprawdzić czas trwania czyszczenia zębów.
Zobaczyć efekt czyszczenia.
Zarządzać planami i programami czyszczenia.

Dodatkowo szczoteczki Oclean umożliwiają nam dostosowanie planu specjalnie dla nas dzięki wbudowanej aplikacji. Także jeżeli chcesz np. przejść przez proces wybielania zębów, to żaden problem!

Ulepszone włókno główki

Włosie szczoteczek Oclean skonstruowane są bez wykorzystania metalu, więc nie musimy się obawiać, że główka szczoteczki kiedykolwiek zardzewieje. Jest w pełni przyjazna środowisku i naszemu zdrowiu. Oclean wykorzystuje również amerykańską technologię American Dupont, przez co ilość włókien w szczoteczkach Oclean wzrasta nawet o 40 procent, w odróżnieniu od tych dostępnych na rynku. 

Mamy również gwarancje, że zaokrąglone końcówki nie uszkodzą dziąseł w trakcie mycia. By w pełni wyszczotkować nasze zęby, wystarczy przyłożyć główkę do powierzchni zębów i czekać, aż wszystko szczoteczka zrobi za nas, bez mocnego dociskania czy pocierania. Na koniec rezultat naszego mycia będziemy mogli prześledzić nawet w specjalnej aplikacji. Być może nie zdajesz sobie nawet sprawy, że do tej pory niepoprawnie szczotkowałeś swoje zęby!

Idealna w podróży

Szczoteczki Oclean posiadają wysoką żywotność baterii, pojemność akumulatorów w szczoteczkach wynosi od 800 mAh do 2600 mAh w zależności od konkretnego modelu. Szczoteczki soniczne od Oclean doskonale sprawdzą się podczas wyjazdów. Pełne naładowanie szczoteczki sonicznej wystarczy na 30 do 180 dni w zależności od wybranego modelu. Dodatkowo aplikacja wskazuje nam stopień naładowania baterii, więc na bieżąco jesteśmy informowani o statusie akumulatora. 

Pozostałe zalety szczoteczek Oclean

Wymienne końcówki (dostępne w różnych rozmiarach)
Pewny chwyt z antypoślizgowym wzorem
Unikalny design
Wygodna stacja ładująca
Obudowa z certyfikatem IPX7 z certyfikatem wodoodporności
Wysokiej jakości akcesoria dołączone w zestawie

Szczoteczki soniczne Oclean

szczoteczki soniczne xiaomi obraz 5

O tym, jak działa sama szczoteczka soniczna, wspominaliśmy już w pierwszej części naszego artykułu, dlatego przejdziemy od razu już do omówienia konkretnych specyfikacji każdej szczoteczki sonicznej Oclean.

Nowe szczoteczki soniczne od Oclean zadebiutowały w grudniu 2017 roku. Wówczas w ofercie dostępne były dwa modele: tańszy Oclean SE oraz nieco droższy Oclean One. Rok później zadebiutowała nowa szczoteczka Oclean AIR, a w 2019 roku wyszła szczoteczka soniczna Oclean X.  Zastanawiasz się, która szczoteczka soniczna Oclean będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia? Zapraszamy zatem do dalszej części naszego artykułu.

Szczoteczka soniczna Oclean SE

Szczoteczka Oclean SE wykonana jest z wygodnego, antypoślizgowego tworzywa, który zapewnia nam pewny chwyt nawet wilgotną dłonią. Na obudowie dostępne są diody, sygnalizujące nam pracę urządzenia, stan akumulatora oraz informacje o intensywności czyszczenia. 

W najintensywniejszym ustawieniu główka szczoteczki wykonuje 82 tysiące ruchów na minutę! Szczoteczka wyposażona jest również w moduł Bluetooth 4.0, który pozwoli nam na połączenie się z naszym smartfonem. Dostępny w naszym sklepie w dwóch kolorystykach: biała oraz niebieska.

szczoteczka xiaomi oclean se biała

Dokładna specyfikacja Oclean SE

 • Urządzenie wyposażone w 3 tryby pracy oraz 4 klasy czystości
 • Moc magnetyczna stacji dokującej – 270 gf/cm
 • Moc szczoteczki – 1,8 W
 • Czas działania na jednym ładowaniu – 60 dni (*)
 • Pojemność baterii 2600 mAh (**)
 • Całkowity czas ładowania – około 6 godzin (***)
 • Wersja modułu bluetooth – Bluetooth 4.0
 • Akcesoria: końcówka, ładowarka USB, instrukcja
szczoteczka xiaomi oclean one biała

Szczoteczka soniczna Oclean One

Design szczoteczki sonicznej Oclean One jest bliźniaczo podobny do SE. Plusem jest to, że mamy do wyboru kolejne kolorystyki: różowy oraz czarny. 

W odróżnieniu od poprzedniego modelu, nieco droższa szczoteczka soniczna Oclean One posiada lepsze parametry – wykonuje 84000 drgań na minutę, ładuje swój akumulator w przeciągu 3,5 godziny oraz posiada wbudowany głośnik, poprzez który aplikacja wita się z nami oraz informuje o tym, że została podłączona do ładowarki. Poza tym ma nieco mniejsze wymiary – dokładnie o 1,2 cm wysokości.

Dokładna specyfikacja Oclean One

 • Urządzenie wyposażone w 3 tryby pracy oraz 4 klasy czystości
 • Pojemność baterii: 2600mAh, czas ładowania 3,5h
 • Bluetooth: 4.2 BLE
 • APP: wsparcie  iOS 8.0< i Android 4.4<
 • Napięcie: 1.8W
 • Zasilanie: 5V / 1A
 • Certyfikaty: FDA, FC, CE, RoHS, SRRC, IPX7
 • Akcesoria: Ładowarka USB, instrukcja, główka szczoteczki

Szczoteczka soniczna Oclean AIR

Oclean Air jest połączeniem modeli SE i One z małymi zmianami, m.in. w wadze oraz uchwycie rączki. Podobnie jak w przypadku pozostałych szczoteczek sonicznych, Oclean AIR umożliwia połączenie się z dedykowaną aplikacją z możliwością korzystania ze wszystkich funkcjonalności. 

W porównaniu do pozostałych modeli jest zdecydowanie bardziej kompaktową szczoteczką, małym minusem dla niektórych może się jednak okazać nieco skrócony czas pracy – który w przypadku tego modelu wynosi 30 dni, jednakże czas pełnego ładowania został przyśpieszony do 2.5h.

Dokładna specyfikacja Oclean Air

 • 40000 drgań/uderzeń na min
 • Moc: 1.8W
 • Moment obrotowy: 220 gf.cm, silnik Maglev
 • Wyjście: 5V / 1A
 • Bateria: 800mAh mAh, według producenta powinno wystarczyć na 30 dni
 • Bluetooth 4.2 BLE i wyżej
 • Materiał: PC
 • Wymiary: 23.30 x 2.20 x 2.20 cm
 • Waga: 91g
 • Ładowarka oraz końcówki kompatybilne są z Oclean SE / ONE
 • Akcesoria: główka szczoteczki, instrukcja, ładowarka
oclean x

Szczoteczka soniczna Oclean X

Oclean X to pierwsza szczoteczka na rynku, która została wyposażona w ekran dotykowy. W odróżnieniu od pozostałych szczoteczek , w Oclean X najważniejsze zmiany możemy wprowadzać za pomocą ekranu dotykowego, bez konieczności łączenia się z aplikacją. 

Wielu naszych klientów uważa, że wyświetlacz jest bardzo użytecznym rozwiązaniem. Jest to również duże ułatwienie dla osób, które nie są zbyt dobrze zaznajomione z urządzeniami oraz aplikacjami mobilnymi. Ekran dotykowy jest niezwykle intuicyjny i za jego pomocą w łatwy sposób, możemy zmienić najważniejsze ustawienia szczoteczki, m.in: siłę czyszczenia, tryb mycia zębów, czas szczotkowania

Dokładna specyfikacja Oclean X

 • 80000 drgań na minutę
 • Siła tarcia: 220 g/cm
 • Pojemność baterii: 800mhA
 • Czas pracy: do 30 dni
 • Rozmiar produktu: 24,35x 2,44 x 2,44 cm
 • Waga 93g
 • Obsługiwane oprogramowanie: iOS 8,0 lub wyższy, Android 4,4 lub wyższy
 • Certyfikaty: FDA, FC, CE, RoHS, IPX7, SRRC
 • Zestaw: Szczoteczka Oclean X, Baza do ładowania, Przewód USB, Wymienna końcówka (na szczoteczce)
 • Bluetooth 4.2 BLE i wyżej
 • Ekran dotykowy, który wyświetla czas, tryb czyszczenia, prognozę pogody, stan baterii i połączenie Bluetooth

Szczoteczka soniczna Oclean X Pro

Oclean X Pro to delikatnie unowocześniona wersja swojego poprzednika tzw. Oclean X. Cechuje ją unikalny design, wygodny ekran dotykowy oraz wydłużony czas pracy na baterii. 

Przy zakupie szczoteczki Oclean X Pro znajdziemy w zestawie dodatkowo dedykowaną końcówkę szczoteczki z ochroną, stację ładującą (z dodatkowym elementem do mocowania na ścianie), kabel zasilający USB oraz instrukcja w języku polskim. Kupując szczoteczkę w naszym sklepie internetowym masz gwarancje oryginalności produktu.

Dokładna specyfikacja Oclean X Pro

 • do 84 000  ruchów sonicznych na minutę
 • Siła tarcia: 220 g/cm
 • Pojemność baterii: 800mhA
 • Czas pracy: do 40 dni
 • Rozmiar produktu: 24,35x 2,44 x 2,44 cm
 • Waga 93g
 • Obsługiwane oprogramowanie: iOS 8,0 lub wyższy, Android 4,4 lub wyższy
 • Certyfikaty: FDA, FC, CE, RoHS, IPX7, SRRC
 • Zestaw: Szczoteczka Oclean X Pro, Baza do ładowania, Przewód USB, Wymienna końcówka (na szczoteczce)
 • Bluetooth 4.2 BLE i wyżej
 • Ekran dotykowy, który wyświetla czas, tryb czyszczenia, prognozę pogody, stan baterii i połączenie Bluetooth

Porównanie szczoteczek sonicznych Oclean SE, One, AIR, X, X Pro

Dla osób, które nie do końca wiedzą, którą szczoteczkę soniczną wybrać przygotowaliśmy proste i intuicyjne porównanie wszystkich szczoteczek sonicznych w poniższej tabeli. Pamiętaj, że szczoteczka pozwala na zachowanie profesjonalnej opieki nad codzienną higieną jamy ustnej. Dzięki specjalistycznym programom wspomaga i ułatwia szczotkowanie powierzchni zębów. Polecamy szczoteczki soniczne Oclean wszystkim użytkownikom, którzy pragną, aby ich zęby były zdrowe i białe. 

Model

szczoteczka xiaomi oclean one biała

Szczoteczka soniczka Oclean One

szczoteczka xiaomi oclean se biała

Szczoteczka soniczka Oclean SE

Szczoteczka soniczka Oclean AIR

oclean x

Szczoteczka soniczka Oclean X

Oclean X PRO

Szczoteczka soniczka Oclean X Pro

Częstotliwość pracy

84000 rpm / min

80000 rpm / min

80000 rpm / min

80000 rpm / min

84000 rpm / min

Rodzaj przełącznika

Mechaniczny

Mechaniczny

Czujnik dotykowy

Ekran dotykowy

Ekran dotykowy

Typ silnika

Maglev

Maglev

Maglev

Maglev

Maglev

Zakres obrotu

280 gf.cm

270 gf.cm

240 gf.cm

220 gf.cm

220 gf.cm

Włosie główki szczoteczki

DuPont+ German Pedex

DuPont+ German Pedex

German Pedex

DuPont

DuPont

Czas pracy

60 dni

60 dni

30 dni

30 dni

40 dni

Bluetooth

Timer 2 minutowy

Indywidualny – możliwy do dostosowania

Indywidualny – możliwy do dostosowania

Indywidualny – możliwy do dostosowania

Indywidualny – możliwy do dostosowania

Indywidualny – możliwy do dostosowania

Źródło ładowania

Błyskawiczna podstawka magnetyczna
Oclean USB

Błyskawiczna podstawka magnetyczna
 Oclean USB

Błyskawiczna podstawka magnetyczna
Oclean USB

Błyskawiczna podstawka magnetyczna
 Oclean USB

Błyskawiczna podstawka magnetyczna
 Oclean USB

Czas ładowania

3.5h

6h

2.5h

2h

2h

Pojemność baterii

2600mAh

2600mAh

800mAh

800mAh

800mAh

Aplikacja

Możliwość dostosowania częstotliwości mycia

Tryby czyszczenia

3 tryby pracy, 4 częstotliwości czyszczenia, indywidualne programy

3 tryby pracy, 4 częstotliwości czyszczenia, indywidualne programy

Łagodne / Mocne czyszczenie
100 + programów mycia

3 tryby pracy, 32 częstotliwości czyszczenia, indywidualne programy

3 tryby pracy, 32 częstotliwości czyszczenia, indywidualne programy

Dodatki

Głośnik – inteligentny głos

Czujnik dotykowy, kontrola zbyt mocnego nacisku, małe wymiary szczoteczki

Ekran dotykowy

Ekran dotykowy

5/5

Zakup

Czy wiesz, że … kupując szczoteczki soniczne w naszym sklepie internetowym Oclean.pl masz gwarancję oryginalności produktów?
Dodatkowo zapewniamy szybką dostawę z Polski oraz udzielamy gwarancji.  Zapraszamy na zakupy!

Szczoteczki soniczne Oclean Opinie

Zdecydowanie większość naszych Klientów jest w pełni usatysfakcjonowana ze szczoteczek sonicznych Oclean. Poniżej prezentujemy kilka opinii, z których jesteśmy dumni. Szczoteczki soniczne Oclean mają bardzo dużą renomą w Europie, jak i na całym świecie. Możesz przekonać się też o tym, czytając opinie o szczoteczkach Oclean w innych zewnętrznych serwisach, takich jak np. Ceneo.pl.

Oclean One używam już od kilku miesięcy. Do teraz szczoteczkę ładowałem dopiero trzy razy, więc jest to świetny wynik. Używam ją dwa razy dziennie po 3 minuty (2 min. + 30 sek. + 30sek). Zdecydowanie nie ustępuje bardzo dobrej sonicznej szczoteczce Philipsa, o wiele droższej, czyli OralB. Co więcej, tamta zepsuła się miesiąc po gwarancji, więc dlatego tez postawiłem na Oclean One. Połączenie z telefonem dla mnie co prawda jest zbędnym gadżetem, ale ustawienie różnych trybów pracy jest naprawdę ekstra. Ogólnie polecam, dostawa bardzo szybka.
Piotr
Piotr
Oclean X to chyba najlepsza szczoteczka soniczna dostępna na rynku. Żadna szczoteczka soniczna nie jest wyposażona w ekran dotykowy, a to jest naprawdę świetny gadżet. Uwielbiam sprawdzać czy dobrze umyłem zęby po każdym szczotkowaniu, a dzięki tej szczoteczce mogę to zweryfikować natychmiastowo. Super sprawa! Sklep również na wielki plus, przesyłka do mnie dotarła następnego dnia.
Wojciech
Szczoteczka soniczna Oclean One spełniła moje oczekiwania w pełni. Design opakowania, jak i samej szczoteczki, ładowarki jest również bardzo gustowny i nigdy bym nie pomyślała, że za tak niską cenę, w czasach sporej inflacji, kupię tak dobry produkt. W pełni polecam również sklep internetowy Oclean.pl, który błyskawicznie zareagował po moim błędnym zamówieniu i je skorygował. Szczoteczkę używam codziennie przez pół roku.
Anna
Przed zakupem trochę obawiałem się negatywnych opinii odnośnie aplikacji mobilnej, ale bez problemu sparowałem szczoteczkę z telefonem i co jakiś czas zerkam do niej i nie mam żadnych problemów. Wszelkie ważne ustawienia zmieniam z pozycji ekranu dotykowego na szczoteczce, więc ta apka to taki zbędny bajer. Szczoteczka bardzo fajnie czyści i świetnie się prezentuje.
Krzysztof